background image Nasz projekt dla: Merida - Nedcon

Nasz projekt dla: Merida

Merida: zautomatyzowany magazyn z regałami do składowania pojemników

 

  • Zaprojektowanie regałów do automatycznego składowania pojemników,
  • uwzględnienie ochrony p-poż. i dopasowanie regałów do montażu tryskaczy,
  • produkcja konstrukcji zgodnie z oczekiwaniami Inwestora,
  • instalacja oraz serwisowanie systemu.
Klient

Klient

Merida

Miejsce

Miejsce

Tyniec k. Wrocławia

Branża

Branża

Produkcja, Sprzedaż stacjonarna i internetowa

Automatyczny system pojemnikowy

Zadaniem automatycznych systemów pojemnikowych jest transportowanie jednostek o niewielkich wymiarach i masie. Wdrożony w centrum dystrybucyjnym Merida system wykorzystuje specjalnie skonstruowanego robota, który realizuje zadanie konstrukcji Miniload.

Instalacje te doskonale sprawdzają się w obiektach logistycznych i produkcyjnych, a dzięki obsłudze od góry system może elastycznie omijać przeszkody, nie ingerując w istniejącą infrastrukturę magazynu. Modułowość realizacji pozwala na rozwijanie magazynu przez dostawianie regałów do istniejącej automatyki zgodnie z przyszłymi potrzebami magazynu.

Automatyczny magazyn pojemnikowy zaprojektowany dla Meridy jest obsługiwany za pomocą robota pracującego w osi poziomej i pionowej. Regał został zabezpieczony obudową, a wejście do strefy składowania jest możliwe po autoryzacji, dzięki czemu magazynowane towary są prawidłowo zabezpieczone. Odpowiada on za składowanie oferowanych przez Meridę urządzeń związanych z utrzymaniem czystości, a także podzespołów i części serwisowych oraz eksploatacyjnych.

Opracowana przez nas instalacja liczy 16 poziomów o łącznej wysokości 7 metrów, zapewniając 800 miejsc na towary o łącznej masie 20 000 kg.

Projekt zrealizowany wspólnie z Loop Store.

Regały paletowe

Uniwersalne regały paletowe to (obok regałów półkowych) najpopularniejszy typ konstrukcji magazynowych. Doskonale sprawdza się on przy towarach o zróżnicowanych masie i gabarytach. Warto podkreślić również, że dzięki procesom standaryzacji, składowanie poszczególnych jednostek nie wymaga dokonywania daleko idących przeróbek oraz ingerencji w konstrukcję.

Tworzone przez nas regały paletowe występują w zmiennej konfiguracji, a do obsługi wymagają popularnych wózków typu reach-truck. Produkujemy regały o zróżnicowanych wysokościach, dopasowując konstrukcje do nawet najcięższych palet. Za stabilność i bezpieczeństwo regału odpowiadają zróżnicowane konektory hakowe z wytrzymałej stali oraz solidne ochrony, które zmniejszają ryzyko uszkodzeń. Wykonujemy również regały o podwójnej głębokości, określane mianem typu double-deep.

System opracowany dla marki Merida zapewnia aż 6500 miejsc w systemie regałów paletowych, które są połączone z procesem kompletacji na poziomie zero. Rozwiązanie to pozwala w szybki i wydajny sposób realizować zamówienia napływające ze sklepów on-line oraz punktów stacjonarnych.

Regały Nedcon Pallet Shuttle

Nedcon Pallet Shuttle to regały przeznaczone do składowania zbliżonego do rozwiązań stosowanych w regałach wjezdnych. Po zamontowanych w nich szynach porusza się wózek sterowany radiowo, który przemieszcza palety w kanale bez uczestnictwa operatora wózka widłowego, dzięki czemu procesy składowania odbywają się szybciej i taniej. Warto podkreślić również, że systemy Pallet Shuttle znajdują się w ścisłej czołówce najlepiej wykorzystujących dostępną przestrzeń magazynową nawet w 90%.

Wyprodukowane przez nas regały Nedcon Pallet Shuttle doskonale sprawdzają się do palet plastikowych, są również wyposażone w system wykrywania osób, co poprawia ich bezpieczeństwo. Dzięki obecności unikalnego mechanizmu podnoszącego oraz wytrzymałych szyn, testowanych przy wielu cyklach pracy, konstrukcje te mogą podnosić palety o masie nawet 2000 kg.

Opracowany przez nas system regałów Pallet Shuttle jest podzielony na 3 bloki. Najgłębszy, o pojemności 45 palet, służy do składowania nośników z towarem jednorodnym, takim jak papier oraz mydła. Najmniejszy blok, którego głębokość wynosi 13 palet, jest przeznaczony do wysyłek dziennych, które zaopatrują wszystkie oddziały Meridy w kraju.


Napisz do nas+48 71 780 42 72

sales@nedcon.pl

Rzeźnicza 28-31, 50-130 Wrocław

    Brak pliku
      Zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną.*