Przemysł motoryzacyjny

Systemy magazynowe Nedcon Silesia w branży motoryzacyjnej

  • Nasza firma dostarcza automatyczne i manualne systemy magazynowania dla największych producentów samochodów w Europie.
  • Zdobyliśmy bogatą wiedzę i doświadczenie w branży.
  • Zapewniamy produkty, które dokładnie odpowiadają wymaganiom procesu produkcji i montażu.
  • Dysponujemy zespołem znakomitych i doświadczonych specjalistów.

Jakie wyzwania stoją przed branżą automotive?

Magazyny przemysłowe i logistyczne uważane są za jeden z najszybciej rozwijających się segmentów nieruchomości w Polsce. Każdego roku firmy notują wzrost posiadanych zasobów, co przekłada się na rosnące zainteresowanie najmem i zapotrzebowaniem na praktyczne rozplanowanie dostępnej przestrzeni. Przyczyną tak szybkiego rozwoju branży magazynowej są rosnące potrzeby branży usługowej i przemysłowej, które generują popyt na określony produkt.

Zainteresowanie systemami składowania i magazynowania jest oznaką szeroko rozumianego rozwoju. Jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu jest branża motoryzacyjna, która odpowiada za zagospodarowanie nawet kilkunastu procent całej przestrzeni magazynowej.

Proces magazynowania nieustannie ewoluuje

Wzrostowa tendencja wiąże się z nowymi wyzwaniami, z którymi musi zmierzyć się zarówno branża automotive, jak i branża magazynowa. Planowanie magazynu dla przemysłu motoryzacyjnego musi uwzględniać proces dostosowanie przestrzeni do specyfiki docelowych dostarczanych produktów.

W branży motoryzacyjnej składowane części znacznie różnią się od siebie wymiarami i wagą. Zadaniem firmy realizującej magazyn jest zaprojektowanie kompaktowego i bezpiecznego systemu, który uwzględni ogromną skalę różnorodności towarów. Powinien on opierać się na podzespołach, które wspomogą wydajność poszczególnych procesów.

Zadanie to komplikuje się wraz z rosnącym zainteresowaniem, dyktowanym przez specyfikę rynku. Na rynek wchodzą kolejni inwestorzy, a najemcy przestrzeni magazynowych starają się przeprowadzać ekspansję i podążać za dominującymi trendami. Wszystkie powyższe powody sprawiają, że rozwiązania dla branży motoryzacyjnej powinny być projektowane przez specjalistów, opierających się na swym wieloletnim doświadczeniu.

Branża automotive ciągle rośnie

Aby spełnić powyższe wymagania, należy wdrożyć niezbędne, kreatywne rozwiązania oraz wysokiej jakości narzędzia i produkty. Przykładem takiego systemu są regały przepływowe, które zagwarantują, że właściwy komponent będzie dostarczony do odpowiedniej maszyny o czasie. Realizacja tych założeń staje się szczególnie istotna w perspektywie prognoz na nadchodzące lata.

Zgodnie z ich treścią, przewiduje się dalsze wzrosty sprzedaży – większe wyzwania i kolejne wyśrubowane oczekiwania Klientów. Chęć rozwoju, wdrażania innowacji oraz nieustannie rosnące zainteresowanie Klientów otwierają nowe możliwości nie tylko dla całej branży automotive, lecz również dla naszej firmy, która jest gotowa sprostać temu wyzwaniu.

Postaw na produkty Nedcon Silesia

Możliwość zestawiania regałów w dowolny sposób oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji to główne wyróżniki firmy Nedcon na tle konkurencji. Wykonane przez nas projekty magazynów dla branży motoryzacyjnej to efekt pracy naszych ekspertów technicznych, których pomysły są wdrażane przez największych producentów samochodowych w branży.

Wśród najczęściej wykorzystywanych produktów warto wyróżnić m.in. regały półkowe oraz systemy wielopoziomowe, tworzone na bazie antresoli. Takie rozwiązania umożliwiają nam dokładne wykorzystanie dostępnego metrażu, zachowując jednocześnie wszystkie wymogi bezpieczeństwa i uwzględniając gabaryty i wagę poszczególnych produktów.

Napisz do nas+48 71 780 42 72

sales@nedcon.pl

Rzeźnicza 28-31, 50-130 Wrocław

      Zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną.*