background image Przemysł spożywczy - rozwiązania magazynowe - Nedcon

Spożywcza

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

 • Posiadamy duże doświadczenie w realizacjach dla branży spożywczej,
 • doradzimy najlepszy system przechowywania dla danego typu produktów,
 • nasze regały wjezdne wykorzystują całą dostępną przestrzeń magazynu,
 • instalacje Nedcon Silesia są bezpieczne i niezawodne.

Żywność to bez wątpienia jedna z najważniejszych grup produktów pierwszej potrzeby. Towary spożywcze nieustannie kupują wszyscy konsumenci. Fakt ten oznacza, że branża spożywcza jest odporna na zmieniające się trendy, a zapotrzebowanie na towar zawsze będzie stabilne. Firmy działające w branży spożywczej muszą sprostać zmianom technologicznym i logistycznym, które stawia przed nimi XXI wiek. Należą do nich m.in. nieustanny import i eksport produktów, rosnące zainteresowanie produktami egzotycznymi czy przechowywanie produktów mrożonych. To tylko kilka przykładów z wielu codziennych wyzwań, przed jakimi stają firmy handlujące żywnością.

O czym należy pamiętać, planując magazyn spożywczy?

Aby jak najskuteczniej odpowiedzieć na potrzeby Klientów, firmy spożywcze regularnie badają rynek, monitorując zmieniające się trendy żywnościowe i tworząc produkty, które na nie odpowiedzą. Niezbędnym elementem sprawnie działającego przedsiębiorstwa jest również odpowiednio zaprojektowany magazyn.

Branża spożywcza to jeden z najbardziej specyficznych segmentów rynku. Wyposażenie magazynu sklepowego musi opierać się na znajomości charakterystyki i unikalności tej gałęzi handlu. Aby nowo powstały projekt był w pełni funkcjonalny i zgodny z założeniami logistyki, należy uzmysłowić sobie, jak ważny jest proces dystrybucji w tak kluczowej branży.

Projektowanie magazynu spożywczego

Projekt i wyposażenie magazynu spożywczego mają za zadanie usystematyzować i usprawnić procesy dostawy, przykładając równocześnie najwyższą wagę do zachowania świeżości i jakości składowanych towarów. Należy pamiętać również o wymogach związanych z bezpieczeństwem żywności, które opisują m.in. normy Unii Europejskiej.

Jeśli Państwa magazyn spożywczy składuje produkty świeże bądź o ograniczonym okresie przydatności do spożycia, muszą one jak najszybciej trafić do sklepu. W procesie terminowej dostawy do sprzedawców detalicznych lub sieci handlowych kluczową rolę odgrywają również firmy transportowe, których ciężarówki znajdują się w niemal nieustannym ruchu. Aby osiągnąć sukces w branży spożywczej, należy wypracować jak najniższe koszty przechowywania, wdrożyć wydajne procesy magazynowe i zadbać o ciągłość logistyczną.

Stawiamy na modułowe regały spożywcze

Proponujemy Państwu również nowoczesne systemy modułowe, które można dowolnie modyfikować i dostosować do zmian, które narzuca nam rynek lub oferowany produkt. Wjezdne regały spożywcze Nedcon Silesia wykorzystują technikę pakowania produktów spożywczych w obszerne skrzynie. Rozwiązanie to sprawia, że zaaranżowany na nowo magazyn spożywczy w pełni wykorzysta dostępny metraż oraz powierzchnię całkowitą.

Poprawne magazynowanie towarów spożywczych musi uwzględniać:

 • pełne przystosowanie do tzw. szerokości dystrybucyjnych,
 • optymalnie zagospodarowaną przestrzeń, która nie wpłynie negatywnie na jakość produktu,
 • funkcję ochronną (nie może przyczyniać się do strat produktowych),
 • wyspecjalizowane warunki przechowywania, takie jak delikatność produktu czy czas ewentualnego psucia.

Dlaczego warto postawić na ofertę Nedcon Silesia?

Wiemy, jak dopasować magazyn do wymogów branży spożywczej. Naszym celem jest zapewnić Państwu trwałe produkty wysokiej jakości. Każdy magazyn spożywczy naszego projektu powstaje po dokładnej analizie Państwa potrzeb i zapoznaniu się ze specyfiką danej branży.

Nedcon Silesia posiada bogate doświadczenie w pracy z branżą spożywczą. Chętnie doradzimy optymalne wyposażenie magazynu dla poszczególnych typów produktów i przedstawimy koncepcje na najbardziej wydajny system składowania. Dostarczymy również odpowiednie systemy, które dopasujemy do danego magazynu i zachodzących w nim procesów. W trakcie prac projektowych uwzględniamy również optymalizację kosztów Klienta – regały wjezdne naszego autorstwa wykorzystują każdy dostępny metr sześcienny, co jest istotne zwłaszcza w obszarach chłodniczych i mroźniach.

Napisz do nas+48 71 780 42 72

sales@nedcon.pl

Rzeźnicza 28-31, 50-130 Wrocław

  Brak pliku
    Zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną.*