background image Nasz projekt dla: Elit - Nedcon

Nasz projekt dla: Elit

Elit: rozwiązania pod składowanie specyficznych materiałów

 

  • Zaprojektowanie optymalnych rozwiązań pod składowanie specyficznych materiałów,
  • dobór rozwiązań spełniających wymogi normy NFPA 13,
  • produkcja wymaganych konstrukcji,
  • dostawa i montaż,
  • koordynacja międzybranżowa oraz nadzór projektanta.
Klient

Klient

Elit

Miejsce

Miejsce

Modlniczka

Branża

Branża

Produkcja, Sprzedaż stacjonarna
i internetowa

Wide Span Shelving

System Wide Span Shelving to regały półkowe o dużej rozpiętości, oparte na konstrukcji regałów paletowych. W projekcie dla firmy Elit zbudowaliśmy konstrukcję z 3 poziomami podestów roboczych o wysokości 10,4 m, wykorzystując do tego celu półki siatkowe. Zastosowanie półek siatkowych oraz separatorów, przedzielających je na mniejsze lokacje, umożliwiło naszemu klientowi zeskładować cały wachlarz różnorodnego materiału.

Oprócz półek siatkowych w projekcie przewidzieliśmy również rozwiązania do składowania elementów wiszących, przewodów hamulcowych czy tłumików. Regały są dostosowane do normy NFPA 13 m.in. poprzez zastosowanie przerwy o długości 150 mm na końcu każdej sekcji, wykonanie poszycia z płyty wiórowej o odpowiedniej odporności ogniowej czy wykonanie ścieżek oddymiających z kraty pomostowej.

Antresola gorącowalcowalna

Antresola gorącowalcowana została zaprojektowana do podparcia regałów WSS w taki sposób, aby pozostawić na posadzce wolną przestrzeń, niezbędną do zamontowania sortera. Konstrukcja musiała być stabilna do tego stopnia, żeby stojące na niej regały można było zaprojektować jako stojące na betonowej posadzce. Wśród napotykanych przy projekcie ograniczeń warto wymienić maksymalny nacisk na posadzkę.

Regały paletowe

Regały paletowe w magazynie firmy Elit występują w konfiguracjach pozwalających na składowanie różnych nośników i materiałów. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się regały do składowania rur wydechowych, przechowywania elementów karoserii (obsługiwane wózkiem systemowym), czy też na standardowe palety Euro.

Regały półkowe

Wszelkie niezagospodarowane przestrzenie w magazynie są wypełnione klasycznymi regałami półkowymi. Regały półkowe firmy Nedcon cechują się dużą nośnością (wynoszącą maksymalnie 175 kg na półkę) oraz elastyczną regulacją wysokości zapięcia półek.

System przenośników rolkowych wraz z sorterem

Na podestach regałów WSS zastosowano system przenośników transportowych wraz z sorterem na poziomie posadzki. System został zaprojektowany i dostarczony zgodnie ze specyfikacją i wymaganiami klienta przez firmę Intralog. Charakterystyczną cechą tego systemu są zrzutnie grawitacyjne od sortera, osiągające znaczną długość 16,5 m.


Napisz do nas+48 71 780 42 72

sales@nedcon.pl

Rzeźnicza 28-31, 50-130 Wrocław

    Brak pliku
      Zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną.*