background image Nasz projekt dla: Ceramika Tubądzin - Nedcon

Nasz projekt dla: Ceramika Tubądzin

Ceramika Tubądzin: nowoczesny magazyn wysokiego składowania z odpowiednią strefą kompletacji

 

  • Zaprojektowanie optymalnych rozwiązań dla poszczególnych stref obiektu,
  • optymalizacja kosztowo-inżynieryjna dobranych systemów składowania,
  • produkcja wymaganych konstrukcji zgodnie z wymogami inwestora,
  • instalacja oraz serwisowanie systemu.
Klient

Klient

Ceramika Tubądzin

Miejsce

Miejsce

Tubądzin k. Sieradza

Branża

Branża

Produkcja materiałów budowlanych

System pojemnikowy Miniload

Zadaniem automatycznych systemów Miniload jest gromadzenie jednostek o niewielkich wymiarach i masie. Konstrukcje te doskonale sprawdzają się w obiektach zautomatyzowanych – wydatnie przyspieszają one toczące się procesy logistyczne.

System Miniload zaprojektowany dla Grupy Tubądzin jest obsługiwany za pomocą układnic. Odpowiada on za składowanie drobnych elementów dekoracyjnych, takich jak mozaiki czy listwy. Opracowana przez nas instalacja liczy 25 poziomów o łącznej wysokości 11 metrów, zapewniając 4400 miejsc na towary o łącznej masie 200 000 kg.

Regały paletowe

Ze względu na rozmiary i wagę płyt ceramicznych, transport produktów marki Tubądzin opiera się o palety. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom względem zautomatyzowanej przestrzeni składowania, opracowaliśmy konstrukcję o łącznej wysokości 23 metrów, która została podzielona na 15 poziomów.

Instalacja ta może pomieścić łącznie aż 8640 palety o maksymalnej masie 1200 kg. Nośność opracowanego przez nas systemu regałów paletowych sięga aż 10 milionów kilogramów.

Strefa kompletacji zamówień

Jednym z najważniejszych kryteriów nowo powstałego obiektu było usprawnienie procesu dystrybucji składowanych jednostek do wyznaczonych lokalizacji. Aby tego dokonać, wyposażyliśmy magazyn w strefę kompletacji oraz niezbędne przenośniki, które będą w stanie obsłużyć palety o masie większej niż jedna tona.

Strefa kompletacji zamówień wyróżnia się dużą nośnością. Została wzniesiona na podeście technicznym składającym się z dwóch kondygnacji. Aby uniknąć kolizji z pozostałymi elementami wyposażenia w magazynie, opracowany projekt zakładał wyznaczenie odpowiednio szerokiego rozstawy słupów i odejście od stężeń pionowych.

Projekt dla Ceramiki Tubądzin został przygotowany wspólnie z Logisystem.


Napisz do nas+48 71 780 42 72

sales@nedcon.pl

Rzeźnicza 28-31, 50-130 Wrocław

    Brak pliku
      Zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną.*