Rozważasz decyzję o gruntownej przebudowie obecnego magazynu? Być może postanowiłeś przenieść siedzibę firmy do nowego, większego obiektu? W obu powyższych przypadkach czeka Cię nie lada wyzwanie, związane z doborem odpowiednich systemów regałów magazynowych. Zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem, w którym przedstawimy Ci kolejne etapy pracy specjalistów Nedcon nad tworzeniem nowych magazynów dla naszych klientów.

Pierwszy kontakt, czyli o co pytają nas przyszli klienci?

Potencjalna współpraca rozpoczyna się w momencie, w którym klient przesyła do nas drogą mailową zapytanie z opisem zagadnienia w zakresie składowania. Wstępne wiadomości nierzadko zawierają również opracowany przez architektów layout, który pomaga zobrazować najważniejsze potrzeby zgłaszającego się do nas przedsiębiorstwa.

W sytuacji, gdy przedmiotem umowy ma być wyposażenie zupełnie nowego magazynu, najlepsze rezultaty przynosi nawiązanie współpracy jeszcze na etapie projektu. Odpowiednio wcześnie nawiązana kooperacja pozwala uzyskać kompleksowy efekt końcowy, uwzględniający szereg czynników wykraczający poza dobór regałów. Są to m.in. tak ważne parametry jak:

  • posadzka o odpowiedniej nośności,
  • optymalny rozkład oświetlenia,
  • zaplanowanie miejsc odkładczych czy stacji do ładowania wózków.

To właśnie na tym etapie często dokonujemy wspólnie kluczowych dla projektów zmian, proponując klientom dopasowane i szyte na miarę rozwiązania.

Opiekun inwestycji zapoznaje się z zapytaniem

Otrzymane od przyszłego klienta zapytanie zostaje przypisane opiekunowi inwestycji. Tożsamość opiekuna możemy sprawdzić pod tym adresem. Na stanowisku tym obsadzamy wyłącznie doświadczonych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w segmencie logistyki i magazynowania. Co więcej, większość naszych ekspertów jest związana z marką Nedcon od ponad 15 lat, mając na koncie setki przeprowadzonych z sukcesami inwestycji.

Zadaniem opiekuna inwestycji jest wstępne rozpoznanie w zakresie realizacji i analiza niezbędnych danych wyjściowych (projektowych). To etap, w którym nierzadko opiekun inwestycji jedzie na bezpośrednią rozmowę z inwestorem w celu omówienia zakresu prac, sprawdzenia ewentualnych problemów w obrębie istniejącej gospodarki magazynowej i weryfikacji danych projektowych, takich jak:

  • typy i wagi ładunków do składowania,
  • sprzęt obsługujący,
  • pomiar istniejącej lub nowej hali.

W trakcie tego etapu często analizujemy prowadzone procesy i rozmawiamy otwarcie o wstępnych koncepcjach, które będą stanowić punkt wyjścia dla dalszych działań projektowych.

specjalista Nedcon dokonujący analizy magazynu

Analiza zapytania z inwestorem oraz inżynierami

Zgromadzone informacje wraz ze wstępnie przyjętą koncepcją inwestora i opiekuna klienta trafia na stół do obróbki inżynierskiej. Do projektu zostaje przydzielony doświadczony inżynier-projektant z działu technicznego, który będzie pełnił również funkcję managera projektu. Jest odpowiedzialny za zarządzanie zagadnieniami na temat inwestycji przez cały proces projektowy, aż do momentu jej całkowitej realizacji i oddaniem instalacji do użytkowania. Projektant dba o wszystkie szczegóły inwestycji na każdym etapie procesu – ponieważ bierze on czynny udział w realizacji zlecenia od samego początku, zna on wszystkie bezpośrednie ustalenia z inwestorem, doskonale rozumiejąc wszelkie detale związane z podmiotem zlecenia.

Tworzymy wstępny projekt

Manager projektu przygotowuje dla klienta jedną lub więcej koncepcji rysunkowych – mogą to by

ć szkice prezentujące alternatywne ułożenie regałów i porównujące poszczególne pojemności, jak również wersje uwzględniające obecność antresoli z podłogą wykonaną z płyty, kraty lub z półkami o różnej przezierności. Projekt jest dokładnie zwymiarowany i uzupełniony o szereg istotnych informacji, dotyczących m.in. nacisku punktowego czy siły wyrywania. Są one niezbędne, aby podmiot specyfikujący, czyli inwestor, mógł zweryfikować i zaakceptować projekt.

dokumentacja techniczna, projekt wyposażenia magazynu

Dlaczego warto postawić na współpracę właśnie z nami? Nasi specjaliści często towarzyszą inwestorom w rozmowach z firmami budowlanymi. Wiedza i doświadczenie naszych opiekunów handlowych oraz projektantów pozwala nam stworzyć zgrany i świetnie współpracujący zespół. Błyskawicznie reagujemy na wątpliwości klienta, przedstawiamy mu alternatywne rozwiązania i jesteśmy otwarci na wprowadzenie modyfikacji.

Podejście to przynosi nam niepowtarzalne i doskonale wpasowane w potrzeby klienta rozwiązania.

Wiedza inżynierska naszych projektantów pozwala nam stworzyć bezkonkurencyjne i w pełni bezpieczne konstrukcje. Doskonale orientujemy się w obowiązujących normach oraz przepisach prawa budowlanego, dzięki czemu jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów przez cały proces ofertowania.

Produkcja i montaż wyposażenia, konfiguracja obiektu

Przed przystąpieniem do prac na terenie magazynu skupiamy się na wyborze preferowanych rozwiązań oraz omówieniu wszelkich pozostałych kwestii, takich jak termin realizacji, czas trwania prac montażowych oraz określenie wymagań BHP. Po ustalonym czasie, potrzebnym na przygotowanie dokładnego inżynieringu oraz do zamówienia komponentów, manager projektu steruje realizacją z biura, a opiekun inwestora wciąż pełni funkcję osoby kontaktowej – nie przestaje brać udziału w realizacji po podpisaniu umowy, pozostając aktywnie zaangażowanym w proces jej realizacji.

mężczyzna dokonuje pomiarów regałów w magazynie

W zależności od rozmiaru inwestycji oraz stopnia skomplikowania projektu, organizujemy wizyty na terenie obiektu jeszcze w trakcie montażu. W zależności od potrzeb, na teren prac może udać się zarówno manager projektu, jak i opiekun inwestora. Po podpisaniu protokołu przekazania regałów do użytkowania, klient otrzymuje komplet niezbędnej dokumentacji powykonawczej.

Jak możemy Ci pomóc?

Specjaliści Nedcon służą radą i pomocą na każdym etapie projektu. Dokładamy wszelkich starań, aby stworzone przez nas realizacje odzwierciedlały wszystkie potrzeby naszych klientów. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, wykorzystując doświadczone zgromadzone w ramach ponad tysiąca projektów dla dużych firm z całej Polski. Chciałbyś dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów? Zapraszamy do kontaktu.