Klienci, którzy znajdują się na etapie projektowania lub użytkowania antresoli wielopiętrowej, nierzadko muszą mierzyć się z potrzebą zakupu windy magazynowej. Nasza firma realizuje takie projekty w sposób kompleksowy, dobierając urządzenia kompatybilne z wielopoziomowym systemem regałowym.

Platformy towarowe służą do szybkiego transportowania jednostek o dużych gabarytach i masie na wybraną wysokość. Dzięki prostym mechanizmom działania i łatwej obsłudze, platformy towarowe sprawiają, że praca w magazynie staje się zdecydowanie sprawniejsza i szybsza. Zapraszamy do przeglądu wybranych wind towarowych, dopasowanych do zróżnicowanej specyfiki naszych klientów.

Winda przemysłowa w fabryce osprzętu elektroinstalacyjnego

Dla klienta produkującego i dystrybuującego osprzęt elektroinstalacyjny, zamontowaliśmy dosyć nietypowe jak na przestrzeń magazynową rozwiązanie – dźwig towarowo-osobowy dla osób niepełnosprawnych. Ze względu na najazd o wysokości zaledwie kilku centymetrów, udało się nam uniknąć kosztów wykonania podszybia, co przełożyło się na znaczne oszczędności związanych z wykonaniem fundamentu pod windę przemysłową.

Winda magazynowa ma napęd śrubowy i porusza się z prędkością 0,15 m/s. Konstrukcja cechuje się estetycznym wyglądem – jest przeszkolona i dobrze oświetlona, co stanowi kolejny niebagatelny atut tego rozwiązania. Operator porusza się z towarem o wadze 400kg. Wybór tego systemu ma też uzasadnienie ekonomiczne.

Winda magazynowa dla branży chemiczno-kosmetycznej

Dla klienta reprezentującego branżę chemiczno-kosmetyczną, który potrzebował windy przemysłowej do obsługi antresoli o powierzchni ponad 1500 m2, dopasowaliśmy rozwiązanie o znacznie większej wydajności i nośności niż poprzednie – platformę towarową z możliwością transportu przeszkolonej osoby. Konstrukcja posiada wymiary ok. 3×3 m i zapewnia udźwig 5000 kg.

Rozwiązanie to jest konstrukcją samonośną, zabudowaną blachą trapezową, która jest napędzana hydraulicznie, osiągając prędkość do 0,2 m/s. Warto podkreślić, że operator może „wysłać” kabinę na dowolne piętro z poziomu zero za pomocą tzw. kaset wezwań przystankowych.

Winda magazynowa dla istniejącej antresoli

Kolejnym ciekawym przykładem realizacji windy przemysłowej jest nasza realizacja dobudowy dźwigu towarowego do użytkowanej już od kilku lat antresoli. Klient, reprezentujący branżę usługową, kompletował towar na dwóch piętrach antresoli do wózków, które były odbierane bramkami paletowymi za pomocą wózka widłowego.

Z biegiem czasu rozwiązanie to okazało się mało wydajne i uciążliwe. Instalacja windy magazynowej pozwoliła nie tylko ograniczyć poruszanie się wózkami w strefie pracy ludzi, ale także zoptymalizować koszty.

Działając w uzgodnieniu z inwestorem, dobraliśmy dźwig towarowy bez możliwości transportowania osób. Konstrukcja cechowała się nośnością na poziomie 750 kg i mogła podnosić towar na ponad 5 metrów – czyli na dwa piętra. Platforma załadunkowa miała wielkość 1900×1500 mm i mogła się poruszać z prędkością do 0,2 m/s.

Winda przemysłowa dla branży e-commerce

Instalacja windy magazynowej była również częścią projektu, realizowanego dla naszego klienta, reprezentującego branżę e-commerce. Ponieważ okoliczności nie pozwalały na wykonanie podszybia, winda została zamontowana z rampą najazdową.

Działając na etapie projektu, stawiamy na kreatywne i wielowątkowe podejście do napotkanych zagadnień projektowych. Nie boimy się nowych, nieszablonowych rozwiązań i łamiącego schematy podejścia do napotkanych wyzwań. Pracując nad poszczególnymi ofertami, zawsze szukamy najciekawszych alternatyw, które wyczerpują dostępne na rynku rozwiązania.

Poznaj zalety systemu LiftBox

Robotyzacja i automatyzacja procesów stają się codziennością i powszechnością firm produkcyjnych oraz usługowych. Roboty są modne, automatyzacja jest względnie tania i stąd pomysł na automatyczny przenośnik pionowy LiftBox.

wizualizacja windy w magazynie przy podestach

Instalacja ta jest przeznaczona do transportu pojemników, tac, pudeł czy worków o masie do 80 kg. Urządzenie to doskonale nadaje się do współpracy z antresolą i nie wymaga nadzoru operatora. Obsługuje poziomy o wysokości do 12 m, osiągając przy tym wydajność 200 cykli na godziny. W najbliższym czasie przedstawimy, jak rozwiązanie to sprawdziło się w magazynie u naszego klienta.

Jaka winda przemysłowa najlepiej sprawdzi się w Twoim magazynie?

Realizowane przez nas projekty opierają się nie tylko o regały magazynowe – z powodzeniem wykonujemy również instalacje wyposażone w windy. Jeśli Twoi pracownicy mierzą się z wieloma trudnościami, związanymi z transportem towarów pomiędzy różnymi poziomami, nie zwlekaj – już dziś skontaktuj się z naszymi opiekunami inwestycji i dowiedz się, czy nowoczesna winda magazynowa okaże się najlepszym remedium na Twoje problemy.