W Twoim magazynie zaczyna brakować miejsca? Towarów przybywa, logistyka staje się coraz bardziej skomplikowana, ale inwestycja w czasochłonną rozbudowę magazynu i przerywanie ciągłości dostaw mogłaby zagrozić Twojej firmie? Możesz zyskać na czasie, wymieniając dotychczasowe wyposażenie na regały magazynowe, które efektywniej wykorzystują kubaturę obiektu.

Ten sam magazyn, więcej miejsca

Sprawność logistyczna przedsiębiorstwa zależy w dużej mierze od wydajności magazynu.
Tę natomiast warunkuje powierzchnia, kształt i wysokość obiektu, nagromadzenie towarów i sprzętów oraz sposób ich składowania. Z doświadczenia naszych ekspertów wynika, że w wielu przypadkach, by zwiększyć wydajność magazynu, niekoniecznie trzeba od razu powiększać przestrzeń. Często, po przeanalizowaniu sytuacji danego Klienta, zalecamy, by zamiast rozbudowy lub przeprowadzki, przeprowadzić szybszą, lecz równie efektywną inwestycję w nowocześniejszy system magazynowy.

Komu proponujemy takie rozwiązania?

Firmom, których problem nie tkwi w rozmiarze magazynu, lecz w jego zagospodarowaniu. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy pomieszczenia do składowania towarów nigdy nie były objęte spójną koncepcją, a wyposażenie magazynowe (regały magazynowe, półki, palety) pojawiały się tam w oparciu o bieżące potrzeby, nie zaś w oparciu o przemyślany projekt.

Regały magazynowe – sprawdzą się rolkowe oraz przejezdne

Spośród wszystkich dostępnych na rynku regałów magazynowych, dwa typy produktów, mobilne regały przejezdne oraz przepływowe regały rolkowe, które wykazują wysokie wskaźniki zagospodarowania dostępnego miejsca magazynowego. Wykorzystują je nasi Klienci z najbardziej wymagających branż, takich jak e-commerce czy farmaceutycznych.

regały rolkowe, regały przepływowe

Regały rolkowe – dostosowane do specyfiki Twoich produktów

Regały magazynowe

o konstrukcji rolkowej to instalacja, w której składowane ładunki są umieszczane na bieżniach rolkowych, osadzonych pod odpowiednim kątem. Instalacje te mogą działać zarówno w systemie FIFO (First In – First Out) jak i LIFO (Last In – First Out).

Warto podkreślić, że regały rolkowe nie wymagają żadnych dodatkowych inwestycji – nie poruszają się w oparciu o napęd elektryczny, dzięki czemu nie wymagają montażu zasilania w regałach i nie zużywają coraz droższego prądu. Układ rolek i konstrukcję regału można w pełni dostosować do parametrów danego towaru, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w kompletacji zamówień o zróżnicowanej masie i gabarycie.

Regały mobilne pomogą Ci w maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni

Regały przesuwne od lat wykorzystuje się z powodzeniem m.in. w archiwach, magazynach i wielu miejscach, gdzie kluczową rolę odgrywa jak najlepsze zagospodarowanie wolnego miejsca. Działalność handlowa nie jest tutaj wyjątkiem – mobilne regały magazynowe pozwalają stworzyć jedną ścieżkę dostępu do wielu regałów, co znacznie zwiększa potencjał danego obiektu.

Regały mobilne doskonale sprawdzają się również w branżach, pracujących na tzw. towarach dłużycowych, których gabaryty utrudniałyby optymalną organizację magazynu (np. wyroby drewniane, przetwórstwo stalowe itp.). Regały przesuwne stanowią doskonałe rozwiązanie dla większości firm, które wyżej niż prędkość kompletacji zamówień stawiają sobie pojemność instalacji.

regały mobilne w magazynie

Nie zapomnij o projekcie

Zanim zdecydujesz się na nowe wyposażenie magazynu, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Doradzimy Ci, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, przyjrzymy się szczegółowo możliwościom Twoich pomieszczeń i zaproponujemy projekt, który uwzględni nie tylko bieżące potrzeby, ale także przyszły rozwój Twojej firmy.