Projekt magazynu, który zostaje przedłożony Klientowi, zawiera kilka propozycji wyposażenia. Uwzględnia różne systemy składowania, m. in. strukturę ABC czy sposób wejścia i wyjścia towarów z magazynu. Przykłady rozwiązań:
- LIFO (ang. Last In, First Out), „ostatnie weszło, pierwsze wychodzi” – zasadę tę stosuje się niemal wyłącznie w przypadku towarów nieulegających starzeniu. System charakteryzuje się prostotą i brakiem konieczności zachowania dostępu do każdej jednostki.
- FIFO (ang. First In, First Out), „pierwsze weszło, pierwsze wychodzi” – system stosowany w magazynach przelotowych, w których poprawna selekcja towarów wiąże się z inwestycją w odpowiedni rodzaj infrastruktury.
- FEFO (ang. First Expired, First Out), „pierwsze do przeterminowania, pierwsze wychodzi” – metoda stosowana przede wszystkim w branży spożywczej i chemicznej, zgodnie z którą kluczowym kryterium wysyłki towaru jest jego termin przydatności do spożycia lub użycia.
W przedstawianym projekcie dzielimy się również uwagami w zakresie zmian kształtu bądź wysokości budynku, które mogłyby przełożyć się na redukcję kosztów obsługi magazynu w rozliczeniu na jednostkę składowania.
Każdy projekt Nedcon tworzony jest w oparciu o wcześniej ustalone kryteria finansowe i zawsze bierze pod uwagę takie aspekty, jak rozłożenie budowy na etapy czy możliwość późniejszego powiększenia powierzchni magazynowej.