Na łamach naszego bloga wielokrotnie poruszaliśmy korzyści, jakie dają antresole magazynowe, które pozwalają zwielokrotnić dostępną w magazynie przestrzeń. Nasz najnowszy wpis poświęciliśmy możliwościom, jakie zapewnia antresola z przenośnikiem – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym przybliżamy jej zasadę działania oraz analizujemy jej wpływ na codzienną pracę magazynu.

Czym są antresole magazynowe z przenośnikami?

Antresola magazynowa z przenośnikami to konstrukcja, w której podesty robocze są uzupełnione o systemy usprawniające transport towarów. Wśród najczęściej wykorzystywanych rozwiązań, pomagających przyspieszyć procesy przyjmowania i wydawania jednostek oraz kompletację zamówień, warto wymienić m.in.:

Przenośniki rolkowe grawitacyjne

System rolek grawitacyjnych ma na celu przemieszczanie jednostek w obrębie magazynu, wykorzystując do tego system nachylonych pod odpowiednim kątem bieżniach. Na przestrzeni całego okresu ich użytkowania konstrukcje te nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych – jednostki poruszają się bez dodatkowego zasilania, wykorzystując do tego celu siłę grawitacji.

Przykładem przenośnika grawitacyjnego, który bardzo dobrze współpracuje z antresolami i pick towarami są spirale rolkowe grawitacyjne. Rozwiązania te można domontować do pięter antresoli w dowolnie wybranym momencie, i charakteryzują się one prostą i niezawodną konstrukcją.

Ze względu na brak napędów dla rolek, konserwacja i eksploatacja sprowadzają się do okresowych przeglądów i kontroli stanu połączeń śrubowych.

Przenośniki rolkowe elektryczne

W przypadku instalacji, w których niemożliwe jest zachowanie wymaganego nachylenia, z pomocą mogą przyjść tzw. elektrorolki, czyli zasilane prądem bieżnie, które umożliwiają transport towarów również po płaskim podłożu. Rozwiązanie to otwiera przed inwestorami wiele możliwości w zakresie optymalnej aranżacji przestrzeni magazynowej.

Windy i podnośniki

Kolejnym elementem, z którego mogą składać się antresole magazynowe z przenośnikami, są różnego rodzaju windy towarowe i podnośniki, które automatyzują i przyspieszają prace związane z przemieszczaniem towarów pomiędzy piętrami konstrukcji. W sytuacji, w której głównym narzędziem transportu pionowego towarów pozostają wózki widłowe, zaprojektowana antresola magazynowa z przenośnikiem może uwzględniać tzw. bramki załadowcze, ułatwiające operatorowi wózka umieszczenie ładunku w odpowiedniej strefie.

Jak antresola magazynowa z przenośnikiem optymalizuje przestrzeń składowania?

Korzyści, jakie zapewniają nowoczesne antresole z przenośnikami, obejmują szereg obszarów funkcjonowania firmy. Wśród kluczowych zalet takiego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim większe wykorzystanie przestrzeni w pionie, przekładające się na zwiększenie powierzchni magazynowej.. Bez znaczenia nie pozostaje również całościowe usprawnienie codziennej pracy oraz wzrost efektywności prowadzonych procesów logistycznych.

Wśród długoterminowych zalet z inwestycji w antresole magazynowe z przenośnikiem warto podkreślić również możliwość odłożenia w czasie gruntownej przebudowy bądź przeniesienia magazynu do większego obiektu.

Gdzie stosuje się antresole magazynowe z przenośnikami?

Możliwości, jakie zapewnia antresola z przenośnikiem, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie kluczową rolę odgrywa szybkość kompletacji napływających zamówień oraz natychmiastowy dostęp do poszczególnych towarów. Specyfika antresoli magazynowej czyni z niej doskonały wybór m.in. dla centrów logistycznych i magazynów dystrybucyjnych dla szeroko pojętej branży e-commerce, w której kluczową rolę odgrywa jak najszybszy transport do klienta końcowego oraz logistyka zwrotów.

Projektując antresole magazynowe z przenośnikiem dokładamy wszelkich starań, aby funkcjonalność przyszłej instalacji była jak najściślej dopasowana do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa. Tworzone przez naszych inżynierów projekty uwzględniają najważniejsze właściwości przechowywanych towarów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestora w zakresie oczekiwanej funkcjonalności, wydajności kompletacji zamówień oraz dostępnego w magazynie miejsca.

Czy antresole z przenośnikiem to odpowiedź na Twoje potrzeby?

Nowoczesne i funkcjonalne antresole magazynowe z przenośnikami to instalacja, która zwiększa dostępną przestrzeń składowania i przyśpiesza proces kompletacji zamówień. Chcesz poznać więcej informacji na temat możliwości, jakie zapewnia antresola z przenośnikiem? Nasi eksperci czekają na Twoje pytania – skontaktuj się z opiekunami inwestycji naszej marki i dołącz do ponad 1000 klientów marki Nedcon, którzy zdecydowali się zaufać naszej wiedzy i doświadczeniu.