Uruchomiony w czerwcu 2020 roku magazyn firmy myBOX Logistics w Chęcinach obsługuje procesy magazynowania i logistyki dla Marketing Investment Group – dystrybutora marek Sizeer, Timberland, 50 Style, Symbiosis, Umbro oraz Lotto. Spośród wielu kandydatów na krajowym rynku, myBOX Logistics zdecydował się postawić na ofertę Nedcon Silesia. Zapoznaj się z przygotowanym przez nas case study i dowiedz się, które z naszych konstrukcji okazały się najlepsze dla sektora e-commerce.

Jakie funkcje miał pełnić przyszły magazyn?

Zadaniem naszej firmy było zaprojektowanie wyposażenia dla obiektu, który będzie w stanie sprostać wyzwaniom związanym z działalnością zarówno w sektorze B2C (business-to-consumer), jak i B2B (business-to-business). Wykonany dla firmy myBOX Logistics magazyn ma 15 000 m2 i zajmuje się wysyłkami do klientów indywidualnych, sklepów stacjonarnych oraz dystrybutorów, zarządza także otrzymanymi zwrotami.

Jednym z najważniejszych wytycznych Klienta było stworzenie magazynu skalowalnego, czyli takiego, w którym będzie mogło dojść do rozbudowy w przyszłości. Kryterium to jest niezwykle istotne dla przestrzeni składowania w każdej branży. Jeśli możliwości przyszłej modernizacji obiektu zostały uwzględnione już na etapie jego budowy, restrukturyzacja magazynu będzie przebiegać sprawnie i szybko, bez długotrwałych przestojów w realizowanych procesach.

Jakie typy konstrukcji wykorzystaliśmy w projekcie?

Projektując system pod magazyn e-commerce dla myBOX Logistics, naszym zadaniem było wdrożenie czterech fundamentalnych systemów składowania, zapewniających wysoką wydajność procesów logistycznych, dużą liczbę gromadzonych pojemników oraz szybką kompletację zamówień.

1.     Zautomatyzowany system odkładczy Miniload

Zbudowany przez nas system Miniload mierzy 11.5 m i opiera się o 4 automatyczne układnice. Wzniesiona instalacja mieści aż 32 800 pojemników, które składuje w technologii double deep. System Miniload od Nedcon korzysta z ujednoliconych tac, dzięki którym bez trudu składują one kartony o zróżnicowanych gabarytach.

2.     Antresola 4-kondygnacyjna

W ramach projektu magazynu zaprojektowaliśmy również antresolę 4-kondygnacyjną, znajdującą się na poziomie 0 (konstrukcja 0+3). Całość instalacji zapewnia ok. 12 000 m2 powierzchni składowania, a jej maksymalne obciążenie wynosi do 350 kg/m2.

3.     Regały półkowe SF1

Regały półkowe to nieodzowny element wyposażenia niemal każdego magazynu. Realizacja obiektu w Chęcinach nie była wyjątkiem – w projekcie przewidziano miejsce na regały półkowe typu SF1, obejmujące łącznie 16 600 poziomów o maksymalnym obciążeniu 45 kg.

4.     Regały paletowe

Standardowe europalety stanowią jeden z fundamentalnych nośników jednostek w niemal każdym dużym magazynie. Aby ułatwić proces gromadzenia palet, w magazynie myBOX Logistics zaprojektowaliśmy konstrukcję regałów paletowych, mogącą pomieścić 5000 palet.

Aby zapewnić budowanemu magazynowi pełną wydajność, firma myBOX Logistics zdecydowała się uzupełnić go o dodatkowe inwestycje. Za transport poszczególnych jednostek odpowiada również sorter na 400 destynacji, uzupełniony o 2500 m przenośników.

Czy projekt Nedcon spełnił pokładane w nim oczekiwania?

Realizacja magazynu dla myBOX Logistics zakończyła się pełnym sukcesem. Zdaniem naszego Klienta, dostarczony i zainstalowany przez nas system spełnił wszystkie założenia praktyczne, pozostawił również otwartą furtkę w zakresie potencjalnej rozbudowy.

Nasza firma została również wysoko oceniona w zakresie komunikacji na linii Klient – Nedcon, która zaowocowała sprawną realizacją przyjętych celów. Jesteś ciekaw, jak prezentuje się przygotowany przez nas projekt? Obejrzyj filmik poniżej, obrazujący pracę wyposażonego przez nas magazynu.