doświadczeni specjaliści
regularne wizytacje
kompleksowe raporty
Inspekcje regałów są procesem wieloetapowym, w który zaangażowanych jest kilka osób. Typowy przegląd ekspercki można podzielić na trzy podstawowe etapy:
Po zakończonym audycie magazynu, wykonanym przez eksperta firmy Nedcon, sporządza on odpowiedni raport. Zawiera on wszelkie zastrzeżenia oraz zalecenia na temat niezbędnych napraw, które należy przeprowadzić, aby doprowadzić magazyn i uszkodzone komponenty do ich pierwotnego stanu.
W przypadku konieczności wymiany uszkodzonych elementów na nowe, Nedcon Silesia dostarczy Państwu w najkrótszym możliwym czasie indywidualną ofertę. Będzie ona uwzględniać wszystkie potrzeby, które wyniknęły w ramach przeprowadzonej kontroli. Przygotowane dokumenty będą teraz powiązane jednym unikatowym numerem, który znajdzie się również na tabliczce znamionowej regałów. Tabliczka ta będzie również zawierać informację o aktualnym przeglądzie oraz jego następnym zalecanym terminie.
Po dostawie zamówionych komponentów i ustaleniu dogodnego terminu, wykwalifikowani technicy Nedcon wykonują prace naprawcze i serwisowe poprzez wymianę uszkodzonych komponentów na nowe. Każdorazowa naprawa wykonana zgodnie z zaleceniami protokołu oraz producenta i jest potwierdzona odrębnym dokumentem.
Informacja ta, wraz z wygenerowanymi wcześniej pismami, stanowi integralną całość w przypadku kontroli uprawnionych do tego organów, takich jak Państwowa Inspekcja Pracy. Miejsca napraw zostają oznaczone w systemie Nedcon, a nasi specjaliści uzupełniają raport o dodatkowe rozwiązania i sposoby zabezpieczenia newralgicznych miejsc w magazynie. Do najczęściej polecanych sugestii należy m.in. instalacja dodatkowych ochron na słupy.
Przeprowadzane przez Nedcon szkolenia mają na celu zapoznanie personelu technicznego (w tym PRSES) z zasadami prowadzenia wewnętrznych kontroli oraz nadzorów nad regałami wysokiego składowania. Udzielane w ramach szkolenia informacje są zgodne z obowiązującą normą PN-EN 15 635. Podczas szkolenia omawiany szeroki zakres tematów, ściśle związanych z użytkowanym magazynem. Przeprowadzamy również analizę ryzyka, związaną z danym typem użytkowanych systemów regałów. W szczególności zwracamy uwagę na:
• konstrukcję regałów,
• ładunki, które mogą być umieszczane w regałach,
• normy dotyczące konstrukcji,
• bezpieczeństwo w magazynie,
• klasyfikację uszkodzeń,
• najczęściej spotykane typy awarii.
Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji odnośnie informacji na temat inspekcji regałów mogą Państwo znaleźć na naszym blogu.