Regały paletowe dla branży spożywczej

Tak jak wspominałem, regały paletowe można spotkać w wielu hurtowniach i sklepach. Branża spożywcza wykorzystuje składowanie blokowe, ponieważ daje to możliwość wydania z magazynu np. całej partii produktu. Taki typ składowania zapewniają regały paletowe typu Drive-in lub przepływowe.

Regały paletowe typu Drive-in dla przemysłu spożywczego
Fot.1. Regały paletowe typu Drive-in dla przemysłu spożywczego
Regały paletowe przepływowe dla przemysłu spożywczego
Fot.2. Regały paletowe przepływowe dla przemysłu spożywczego

Powyższe realizacje obrazują wykorzystanie regałów paletowych do składowania gotowego wyrobu. Równie dobrze spisują się one przy składowaniu produktów w rozmaitych zakładach przetwórczych. Należy wtedy zadbać o odpowiednią ochronę konstrukcji regałów przed kwasami i solami, które mogą wydobywać się ze składowanych produktów.

Regał paletowy kwasoodporny dla przemysłu spożywczego
Fot.3. Regał paletowy kwasoodporny dla przemysłu spożywczego

Regały paletowe dla branży meblarskiej

Regały paletowe dla branży meblarskiej charakteryzują się zwiększoną głębokością. Fakt ten wynika bezpośrednio ze specyfiki branży – oprócz palet, składowane są też surowe płyty bądź materace o większym gabarycie. Ze względu na różnorodne wymiary jednostek, poziomy regałów są wypełnione poprzeczkami, kratami lub siatkami.

Regały paletowe o podwójnej głębokości dla branży meblarskiej
Fot.4. Regały paletowe o podwójnej głębokości dla branży meblarskiej

Regały paletowe pogłębione dla branży meblarskiej
Fot.5. Regały paletowe pogłębione dla branży meblarskiej

Regały paletowe na gotowe wyroby dla branży meblarskiej
Fot.6. Regały paletowe na gotowe wyroby dla branży meblarskiej

Jak widać na powyższych zdjęciach, regały paletowe cechują się wysoką uniwersalnością. Bez trudu pomieszczą w sobie zarówno półprodukty, jak i gotowe wyroby, składowane na różnych jednostkach lub bezpośrednio na poziomach belkowych.

Regały paletowe dla branży motoryzacyjnej

Branża motoryzacyjna równie chętnie sięga po regały paletowe. Podobnie jak w przypadku branży spożywczej i meblarskiej, w regałach tego typu składuje się komponenty oraz gotowe wyroby.

Regały paletowe w branży motoryzacyjnej muszą cechować się dużą wytrzymałością. Składuje się na nich m.in. palety, formy odlewnicze oraz kosze. Różnorodność towarów sprawia, że poziomy regałów muszą być dostosowane do wszystkich typów jednostek. Odpowiednim rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zazwyczaj wstawienie wypełnienia z nośnej kraty stalowej.

Regały paletowe dla branży motoryzacyjnej
Fot.7. Regały paletowe dla branży motoryzacyjnej

Regały paletowe dla branży higienicznej

Ze względu na specyfikę jednostek składowania, regały paletowe dla branży higienicznej charakteryzują się dużymi rozstawami. Palety z towarem mogą osiągać wysokość powyżej dwóch metrów, ale ze względu na charakter składowanego materiału, takiego jak papier toaletowy czy ręczniki, ich waga nie jest nadmiernie wysoka. Produkty składowane są w klasycznych regałach paletowych lub umieszczane blokowo w regałach typu Drive-in lub półautomatycznych typu Shuttle.

Regały paletowe dla branży higienicznej
Fot.8. Regały paletowe dla branży higienicznej

Regały paletowe typu Shuttle dla branży higienicznej
Fot.9. Regały paletowe typu Shuttle dla branży higienicznej

Regały paletowe dla pozostałych branż

Uniwersalne regały paletowe to również nieodzowne wyposażenie wielu magazynów z branży papierniczej, medycznej, odzieżowej, przetwórstwa stalowego oraz elektronicznej. Nie należy zapominać również o firmach logistycznych, które składują produkty wszystkich wymienionych powyżej branż.

Regały paletowe mobilne dla branży papierniczej
Fot.10. Regały paletowe mobilne dla branży papierniczej

Regały paletowe w centrum logistycznym
Fot.11. Regały paletowe w centrum logistycznym

Jak Państwo widzą, regały paletowe mogą stanowić rozwiązanie problemu ze składowaniem produktów dla wielu rozmaitych branż. Jeśli pragną Państwo poznać więcej szczegółów na temat regałów paletowych bądź sięgnąć po fachową pomoc naszych ekspertów, zapraszam do kontaktu mailowego z firmą Nedcon, dzięki czemu zadane przez Państwa zapytanie zostanie przydzielone do dedykowanego opiekuna inwestycji.

W przypadku, w którym chcieliby Państwo rozjaśnić swoje wątpliwości odnośnie powyższego artykułu, zachęcam do kontaktu bezpośrednio ze mną.

mgr inż. Maciej Sokółka

Projektant w Nedcon Silesia od 2014r.

Wyróżniony absolwent wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej

Autor projektów magazynów dla firm Nestle, Kramp, GKN, H&M, MIG Group i wielu innych.