Regały dłużycowe, spotykane również pod nazwą regałów wspornikowych, stosuje się w składowaniu towarów wielkoformatowych, które nie nadają się do przechowywania na standardowych konstrukcjach. To instalacje trwałe i w pełni konfigurowalne, które doskonale uzupełniają standardowe wyposażenie magazynów branży budowlanej.

Do czego służy regał dłużycowy?

Regały dłużycowe zawdzięczają swoją nazwę dłużycom, czyli drewnianym balom o średnicy co najmniej 20 cm i długości minimum 6 m (dla drzew liściastych) lub 9 m (dla drzew iglastych). Konstrukcje tego typu z powodzeniem stosuje się przy magazynowaniu drewna oraz metalowych rur, prętów oraz profili. Odpowiednia konfiguracja sprawi, że regały na dłużyce będzie można wykorzystać również przy innych towarach o nieregularnym rozmiarze, takich jak wielkogabarytowe blachy czy płyty wiórowe.

Wśród zalet, jakimi cechują się regały dłużycowe, warto podkreślić ich modułową konstrukcję. Cecha ta sprawia, że występują one w znacznej liczbie wariantów, dostosowanych do wymogów zróżnicowanych magazynów i centrów dystrybucyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je również na zewnątrz budynków – rozwiązanie to stosują z powodzeniem m.in. markety budowlane. Odpowiedni projekt regałów wspornikowych pozwala na łatwy dostęp do składowanych towarów niezależnie od wielkości hali.

Regały dłużycowe – budowa i dane techniczne:

regały wspornikowe, regały dłużycowe

Elementy podstawy oraz słupów regałów wspornikowych są produkowane ze stali. Poszczególne podzespoły łączy się za pomocą spawów bądź śrub, wzmacniając je za pośrednictwem stężeń pionowych. Wyjątek stanowią same belki do składowania materiałów, które można przykręcać ponownie w zależności od potrzeb. Warto pamiętać, że parametry, jakimi cechują się regały na dłużyce, są powiązane z obraną metodą obsługi.

W przypadku obsługi ręcznej, wysokość konstrukcji nie przekracza 3,5 metra, a długość składowanych pakietów nie przekracza 3 m. Całkowita waga wzniesionej konstrukcji waha się w okolicach kilkuset kilogramów. Regały dłużycowe tego typu mogą przechowywać ładunki o masie pomiędzy

15 a 25 kg. Regały dłużycowe, które korzystają z urządzeń mechanicznych, takich jak suwnice czy wózki widłowe, mogą składować towary o długości większej niż 6 metrów, i wysokości powyżej 10m.

Dlaczego warto zainwestować w regał dłużycowy?

Konstrukcja regałów wspornikowych sprawia, że system ten można swobodnie reorganizować, uwzględniając zmieniające się potrzeby magazynowania poszczególnych Klientów. Odpowiednio opracowane regały dłużycowe gwarantują bezpieczne składowanie długich produktów, oferują również możliwość rozbudowy o kolejne moduły.

Liczne możliwości konfiguracji sprawiają, że potencjalne przeróbki bądź rozbudowa nie wymagają znacznych nakładów. Regały dłużycowe wykorzystują pełen potencjał kubatury magazynu i gwarantują szybką weryfikację stanu magazynowego, łatwy dostęp do składowanych jednostek i pomagają specjalistom w codziennej pracy.

Wybierz regały dłużycowe od Nedcon Silesia

Nasza firma posiada ponad 20 lat doświadczenia na polskim rynku. Przez ten czas przeprowadziliśmy ponad 1000 realizacji dla średnich i dużych przedsiębiorstw z całego kraju. Jesteś ciekaw, jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować? Skontaktuj się z naszymi opiekunami inwestycji i poznaj możliwe rozwiązania konstrukcyjne.