Jeśli dotychczasowa organizacja magazynu przestała spełniać pokładane w niej oczekiwania, a liczba przechowywanych towarów nieustannie rośnie, być może nadszedł czas na gruntowną przebudowę obiektu. Warto pamiętać jednak, że zwiększenie dostępnej przestrzeni składowania nie musi wiązać się z czasochłonną reorganizacją, a nawet przeprowadzką – pomocny może okazać się standardowy pomost magazynowy, określany również mianem antresoli lub mezaniny.

Pomost magazynowy – nieoceniony element każdego wysokiego magazynu

Koszty składowania z roku na rok stają się coraz wyższe. Do zwiększonego przepływu towarów wydatnie przyczyniła się m.in. pandemia koronawirusa, która przełożyła się na lawinowy wzrost popularności e-handlu. Nie należy bagatelizować jednak innych kluczowych czynników, takich jak nieustannie kurcząca się liczba atrakcyjnych lokalizacji pod budowę nowej hali.

Przed trudnym wyborem stają również firmy, które zdecydowały się na gruntowną przebudowę zajmowanego obiektu. Nieustannie rosnące ceny materiałów budowlanych prowadzą do sytuacji, w których pierwotnie zakładany budżet na inwestycję staje się niemożliwy do utrzymania.

Na szczęście, na rynku istnieją rozwiązania, które pozwalają zwiększyć dostępną przestrzeń składowania nawet kilkukrotnie – to uniwersalne pomosty magazynowe, dzięki którym można w pełni zagospodarować kubaturę wysokich obiektów. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jakie korzyści przyniesie nam ono w praktyce?

Pomost magazynowy otwiera nowe możliwości aranżacyjne

Wśród najważniejszych zalet, jakimi odznaczają się pomosty magazynowe, warto podkreślić ich prędkość montażu i wielozadaniowość. To nieoceniony element każdego wysokiego magazynu, który pozwala w krótkim czasie zwiększyć dostępną przestrzeń magazynu. Ich modułowa konstrukcja umożliwia błyskawiczny montaż i demontaż, dostosowując charakter konstrukcji do danych okoliczności i bieżących potrzeb magazynu.

Warto podkreślić, że pomosty magazynowe zapewniają możliwość uniknięcia kosztownej i czasochłonnej przeprowadzki, zapewniając całą gamę możliwości aranżacji stworzonej przestrzeni. Antresole Nedcon mogą wytrzymać nacisk o wartości nawet 3000 kg/m2, dzięki czemu z powodzeniem można wykorzystać je do wydzielenia niezbędnej strefy biurowej, jak również zwiększyć liczbę niezbędnych regałów. Pomosty magazynowe bardzo dobrze współpracują z najpopularniejszymi typami instalacji magazynowych, w których kompletowanie zamówień odbywa się w sposób manualny.

Wybierz pomosty magazynowe od Nedcon Silesia

Jeśli Twój magazyn przestał cechować się wymaganą wydajnością, nie musisz rozglądać się za nowym obiektem – rozwiązaniem Twoich problemu mogą być pomosty magazynowe, które kilkakrotnie powiększą dostępną przestrzeń. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy rozwiązanie to sprawdzi się również w Twoim obiekcie, skontaktuj się z naszymi opiekunami inwestycji i dołącz do ponad 1000 przedsiębiorstw, które na przestrzeni minionych lat zaufało wiedzy Nedcon Silesia.