1. Jakie ładunki będą przechowywane na regałach paletowych?

Dlaczego o to pytamy: Przechowywane ładunki mogą różnić się rozmiarem, wagą oraz typem palety, na której są składowane. Ważne jest, aby informacje te uwzględniać przy projektowaniu regałów, tak aby zapewnić bezpieczne i stabilne przechowywanie, minimalizując ryzyko uszkodzeń.

2. Na jakich paletach będą przechowywane ładunki?

Dlaczego o to pytamy: Ładunki mogą być przechowywane na różnych typach palet, w tym paletach Euro, przemysłowych, chińskich, Gitterbox oraz niestandardowych. Każdy typ palety ma swoje wymiary i jest przystosowany do konkretnych zastosowań.

3. Jakie są przeciętne wymiary i waga ładunku?

regały paletowe - FAQ - schemat

Dlaczego o to pytamy: Przeciętne wymiary i waga ładunku bezpośrednio wpływają na wymiary regałów, ich nośność oraz rozstaw między poziomami. Dokładne określenie tych parametrów jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i optymalizacji przestrzeni magazynowej.

4. Czy ładunek wystaje poza obrys palety?

Dlaczego o to pytamy: Wystający ładunek wymaga szczególnego uwzględnienia w projekcie regałów, aby uniknąć ryzyka przewrócenia się lub uszkodzenia podczas operacji magazynowych. Może to również wymagać dodatkowej przestrzeni między regałami.

5. Jakie są parametry i charakterystyka magazynu?

Dlaczego o to pytamy: Projektowanie regałów wymaga szczegółowych informacji o wymiarach magazynu – jego długości, szerokości, wysokości, a także o lokalizacji drzwi, kolumn i innych elementów infrastruktury. Wiedza ta pozwala na maksymalizację pojemności składowania oraz optymalizację ruchu wózków widłowych.

6. Jakie wyposażenie dodatkowe dobrać do regałów paletowych?

regały paletowe - FAQ - wybór wyposażenia dodatkowego

Dlaczego o to pytamy: Wybór wyposażenia dodatkowego, takiego jak siatki, kraty, płyty na poziom, siatki na „plecy” regału, backstopy, oraz ochrony słupów i ram, zależy od specyficznych potrzeb i wymagań dotyczących przechowywania ładunków. Każdy z tych elementów ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności składowania.