W jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu analizowaliśmy korzyści i ryzyka, jakie wiążą się z zakupem używanych regałów magazynowych. Ustaliliśmy, że nabyte bezpośrednio od producenta regały metalowe z drugiej ręki mogą stanowić bezpieczną i niedrogą alternatywę względem nowych konstrukcji.

Warto pamiętać jednak, że nawet najwyższej jakości regały używane nie będą w stanie zapewnić kluczowej zalety konstrukcji na wymiar – całkowitego zagospodarowania dostępnej przestrzeni magazynowej i dostosowania jej pod specyfikę danej branży. Jakich korzyści możesz się spodziewać, decydując się na regały magazynowe na zamówienie? Czy warto za to dopłacić?

Regał metalowy na wymiar może wypełnić całą wysokość obiektu

Koszty składowania regularnie rosną. Tendencja ta jest rezultatem zarówno nieustannie rosnącego zapotrzebowania na przestrzeń magazynową (wywołanego m.in. lawinowym wzrostem popularności handlu e-commerce w czasie pandemii), jak i bardziej przyziemnymi czynnikami, takimi jak zmniejszona dostępność atrakcyjnych miejsc pod budowę nowego obiektu.

Jeśli rozmaite okoliczności wykluczają potencjalną rozbudowę w poziomie, a przedsiębiorstwo dysponuje relatywnie wysokim obiektem magazynowym, warto postawić na rozbudowę pionową. Regały metalowe na zamówienie pomogą w pełni wykorzystać kubaturę obiektu i wydatnie zwiększyć maksymalną pojemność magazynu. Tak zaplanowana przestrzeń składowania pozwala z sukcesem odsunąć widmo gruntownej przebudowy bądź przeprowadzki o wiele kolejnych lat.

Regały magazynowe na wymiar pomagają przechowywać niestandardowe jednostki

Na przestrzeni dekad wiele procesów z zakresu logistyki i magazynowania zostało poddanych standaryzacji. Jednym z przykładów tego działania są m.in. palety – gabaryty tego typu nośników zostały w wielu branżach ujednolicone do tzw. „europalet” o wymiarach 1200 x 800 x 144 mm, które mogą gromadzić ładunek o masie do 1500 kg. Warto podkreślić jednak, że model ten nie jedynym, stosowanym na rynku rozwiązaniem.

Wśród palet o odmiennych gabarytach warto wymienić m.in. palety przemysłowe w standardzie ISO (1200 x 1000 x 144 – tzw. angielka) oraz palety typu CP, stosowane w przemyśle chemicznym. Inwestycja w paletowe regały magazynowe na zamówienie pozwala uwzględnić w projekcie nawet najbardziej nietypowe wymiary nośników składowania. Co więcej, decydując się na konstrukcje modułowe, które umożliwiają rekonfigurację regału w dowolnym momencie, zyskujemy możliwość dostosowania instalacji do bieżących potrzeb.

Regały metalowe na zamówienie to rozwiązanie kompleksowe

Inwestycja w regały magazynowe na wymiar jest niezbędna w każdym przedsiębiorstwie, planującym stworzenie ujednoliconego, kompletnego systemu składowania. Choć autoryzowane przez producenta konstrukcje z drugiej ręki doskonale sprawdzą się na niewielkim zapleczu sklepu stacjonarnego, nie odnajdą się w hubie nowoczesnego sklepu e-commerce.

Tylko projektowane na indywidualne zamówienie regały metalowe na wymiar będą w stanie zapewnić płynną pracę z różnymi jednostkami składowania. Warto pamiętać o tym zwłaszcza w sytuacji, w której planowane jest wdrożenie inteligentnego magazynu. Korzystanie z dobrodziejstw oprogramowania WMS (ang. Warehouse Management System), zarządzającego stanem magazynowym czy implementacja układnic i przenośników przemysłowych wymagają postawienia na nowoczesne, dopasowane do siebie konstrukcje.

Wybierz regał magazynowy na zamówienie od Nedcon Silesia

Nowoczesny, modułowy regał metalowy na wymiar to inwestycja o błyskawicznej stopie zwrotu. W czasie naszej wieloletniej działalności na polskim rynku zaufało nam ponad 1000 dużych i średnich firm z wielu zróżnicowanych sektorów. Dogłębnie analizujemy potrzeby naszych Klientów i zawsze proponujemy im rozwiązania dostosowane do ich oczekiwań.

Już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji naszej firmy https://nedcon.pl/kontakt/opiekun-inwestycji/ i dowiedz się, jakie regały metalowe na wymiar możemy Ci zaproponować. Zainwestuj w systemy składowania najwyższej jakości i podnieś wydajność swojego przedsiębiorstwa.