Nedcon działa od 1969 roku. Na przestrzeni 50 lat nasi Klienci poznali nas jako stabilną firmę z dużym doświadczeniem, która gwarantuje dostępność komponentów i ciągłość dostaw. Nie zostawiamy klientów bez wsparcia – służymy radą również po realizacji zlecenia i chętnie pomagamy w kolejnych ulepszeniach.

Droga do Twojego magazynu zaczyna się w Czechach

Nasza firma zarządza produkcją na każdym jej etapie. Proces tworzenia regałów zaczyna się w czeskich Pardubicach, gdzie na powierzchni 28 tys. m2 pracuje na trzy zmiany 200 pracowników. To właśnie tam odbywają się kluczowe procesy dla budowania najlepszych konstrukcji regałowych: zakup certyfikowanej stali, zatrudnienie wykwalifikowanego personelu oraz produkcja i skrupulatny montaż elementów.

Jak powstają nasze regały magazynowe?

Wytwarzanie regałów metalowych rozpoczyna się na hali produkcyjnej, gdzie znajdują się linie do profilowania stali. W kolejnych etapach doświadczeni spawacze dołączają niezbędne akcesoria, m.in. hakowe zaczepy do belek.

Kamieniem milowym w podniesieniu wydajności naszej fabryki była inwestycja z 2018 r., kiedy zautomatyzowaliśmy linię spawania konektorów do belek i kupiliśmy roboty spawalnicze.

Regały magazynowe w dowolnej barwie

Tak przygotowane komponenty trafiają do kabiny lakierniczej, w której pokrywamy je cząsteczkami farby proszkowej. Prócz standardowych kolorów z palety RAL, Klienci mogą wybrać każdy dowolny kolor, dostosowany do wymogów branży czy stosowanego logotypu.

Jak troszczymy się o jakość naszych produktów?

Wysoka jakość regałów magazynowych Nedcon Silesia to zasługa naszego działu kontroli jakości. Monitoruje on poziom zaawansowania i trwałości zastosowanych komponentów oraz dba o zachowanie najwyższych standardów w działaniu. Proces produkcji odbywa się przy redukcji zapasów i skróceniu czasu realizacji do minimum, zgodnie z założeniami zasady just in time.

Wyprodukowane komponenty poddajemy również testom bezpieczeństwa. W określonych przedziałach czasowych wysyłamy je do działu testów w holenderskim Doetinchem, gdzie badamy je pod kątem potencjalnych uszkodzeń.

Wszystkie komponenty na linii produkcyjnej sprawdzamy pod kątem wymaganych tolerancji i jakości spoin. Testujemy również trwałość powłoki lakierniczej. Ponieważ w branży regałów przemysłowych (zwłaszcza automatycznych) liczy się każdy milimetr, kształt i grubość profili sprawdzamy narzędziami w technice 3D.

Komponenty produkowane z dostawą na czas nigdy nie leżą zbyt długo w hali wysyłkowej. Kierujemy je bezpośrednio na miejsce montażu – co roku z Pardubic wyjeżdża ponad 3000 ciężarówek, które udają się we wszystkie strony świata.

Trwałość poparta certyfikatami

Nedcon jest producentem regałów metalowych, który kładzie szczególnie nacisk na jakość i bezpieczeństwo. Wartości te są wpisane w DNA naszej firmy od początku jej istnienia i są kluczowe na każdym etapie tworzenia – od projektowania, przez produkcję, aż do końcowego montażu.

Magazyn musi być bezwzględnie bezpiecznym środowiskiem dla pracowników. W kwestii tej nie podejmujemy żadnych kompromisów. Odpowiedzialność i głęboka świadomość realiów pracy magazynowej to rezultat wieloletniego doświadczenia naszej firmy. Dbałość tą odzwierciedlają uzyskane przez nas certyfikaty jakości, takie jak MEN EN 1090, ISO 9001-2015, ISO 14001 czy OHSAS 18001.

Wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności wiążą się z nieuniknionymi wyzwaniami. Stosujemy precyzyjne zasady konstrukcyjne dla każdego systemu magazynowania oraz wykorzystujemy zaawansowane narzędzia inżynieryjne. Dzięki wdrożonym zasadom bezpieczeństwa możemy oferować systemy, które spełniają wszystkie wymagania nowoczesnych technik składowania.

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Do każdego zleconego projektu podchodzimy indywidualnie, dbając o jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność przyszłego systemu magazynowego. Na terenie Polski działamy od ponad 20 lat, a nasze realizacje trafiły do ponad 850 dużych i średnich przedsiębiorstw. Już dziś skontaktuj się z naszymi opiekunami realizacji i dowiedz się, jak możemy wesprzeć Twój biznes.