Żywność to bez wątpienia jedna z najważniejszych grup produktów pierwszej potrzeby. Towary spożywcze nieustannie kupują wszyscy konsumenci. Fakt ten oznacza, że branża spożywcza jest odporna na zmieniające się trendy, a zapotrzebowanie na towar zawsze będzie stabilne. Firmy działające w branży spożywczej muszą sprostać zmianom technologicznym i logistycznym, które stawia przed nimi XXI wiek. Należą do nich m.in. nieustanny import i eksport produktów, rosnące zainteresowanie produktami egzotycznymi czy przechowywanie produktów mrożonych. To tylko kilka przykładów z wielu codziennych wyzwań, przed jakimi stają firmy handlujące żywnością.
Aby jak najskuteczniej odpowiedzieć na potrzeby Klientów, firmy spożywcze regularnie badają rynek, monitorując zmieniające się trendy żywnościowe i tworząc produkty, które na nie odpowiedzą. Niezbędnym elementem sprawnie działającego przedsiębiorstwa jest również odpowiednio zaprojektowany magazyn.
Branża spożywcza to jeden z najbardziej specyficznych segmentów rynku. Wyposażenie magazynu sklepowego musi opierać się na znajomości charakterystyki i unikalności tej gałęzi handlu. Aby nowo powstały projekt był w pełni funkcjonalny i zgodny z założeniami logistyki, należy uzmysłowić sobie, jak ważny jest proces dystrybucji w tak kluczowej branży.
Projekt i wyposażenie magazynu spożywczego mają za zadanie usystematyzować i usprawnić procesy dostawy, przykładając równocześnie najwyższą wagę do zachowania świeżości i jakości składowanych towarów. Należy pamiętać również o wymogach związanych z bezpieczeństwem żywności, które opisują m.in. normy Unii Europejskiej.
Jeśli Państwa magazyn spożywczy składuje produkty świeże bądź o ograniczonym okresie przydatności do spożycia, muszą one jak najszybciej trafić do sklepu. W procesie terminowej dostawy do sprzedawców detalicznych lub sieci handlowych kluczową rolę odgrywają również firmy transportowe, których ciężarówki znajdują się w niemal nieustannym ruchu. Aby osiągnąć sukces w branży spożywczej, należy wypracować jak najniższe koszty przechowywania, wdrożyć wydajne procesy magazynowe i zadbać o ciągłość logistyczną.
Proponujemy Państwu również nowoczesne systemy modułowe, które można dowolnie modyfikować i dostosować do zmian, które narzuca nam rynek lub oferowany produkt. Wjezdne regały spożywcze Nedcon Silesia wykorzystują technikę pakowania produktów spożywczych w obszerne skrzynie. Rozwiązanie to sprawia, że zaaranżowany na nowo magazyn spożywczy w pełni wykorzysta dostępny metraż oraz powierzchnię całkowitą.
Poprawne magazynowanie towarów spożywczych musi uwzględniać:
Wiemy, jak dopasować magazyn do wymogów branży spożywczej. Naszym celem jest zapewnić Państwu trwałe produkty wysokiej jakości. Każdy magazyn spożywczy naszego projektu powstaje po dokładnej analizie Państwa potrzeb i zapoznaniu się ze specyfiką danej branży.
Nedcon Silesia posiada bogate doświadczenie w pracy z branżą spożywczą. Chętnie doradzimy optymalne wyposażenie magazynu dla poszczególnych typów produktów i przedstawimy koncepcje na najbardziej wydajny system składowania. Dostarczymy również odpowiednie systemy, które dopasujemy do danego magazynu i zachodzących w nim procesów. W trakcie prac projektowych uwzględniamy również optymalizację kosztów Klienta – regały wjezdne naszego autorstwa wykorzystują każdy dostępny metr sześcienny, co jest istotne zwłaszcza w obszarach chłodniczych i mroźniach.