Co wyróżnia regały półkowe Nedcon Silesia?

Projektowane i wykonywane przez nas regały półkowe są przeznaczone do składowania towarów o dowolnym gabarycie. Jak to możliwe? Dostarczamy naszym Klientom konstrukcje stacjonarne lub mobilne, których wysokość dopasowujemy do danej przestrzeni. Na życzenie Klienta mogą one zostać przedłużone i sprawnie zabudowane podłogą, co przekłada się na podwojenie pojemności oraz zyskanie dodatkowej powierzchni do pracy.

Montaż regałów półkowych Nedcon jest szybki i nieskomplikowany, a ewentualna przebudowa przebiega w sposób prosty i nie wymaga korzystania z dodatkowych narzędzi.

Zdjęcie 1: Regały półkowe podpierające podłogę dla dystrybutora towarów w branży

Półki Nedcon: siła i możliwość personalizacji?

Jednym z najbardziej wyróżniających się elementów regałów od Nedcon Silesia są solidne i regulowane półki. Cechują się nośnością o wartości od 150 do 390 kg a ich wysokość można łatwo optymalizować z dokładnością do 25 mm.

Zdjęcie 2: Perforowana półka stalowa Nedcon 1470×400 mm

Standardowa długość poziomych elementów wynosi 1220 mm. Półki są więc dopasowane do najczęściej występujących w magazynach plastikowych pojemników i opakowań kartonowych o wymiarach 200, 300, 400 i 600 mm.

Gdy dla Klienta kluczowe jest zoptymalizowanie przestrzeni i zachowanie miejsca użytkowego, proponujemy półki o długości 970 i 1470 mm, które wykazują te same parametry nośności, co standardowe odpowiedniki.

Regał półkowy – produkt zgodny z normami

Regały Nedcon Silesia charakteryzują się również mniejszym ryzykiem deformacji krawędzi niż półki produkowane masowo. Ich wytrzymałość i sztywność to rezultat zastosowanej formy oraz masywnych wymiarów profili.

40-milimetrowa grubość każdej z półek daje natomiast możliwość zastosowania dużej listwy etykietowej dla wyraźnego opisu lokacji regału.

Zwiększyliśmy również odporność na obciążenia dynamiczne poprzez zastosowanie podwójnej warstwy blachy w miejscach zaczepów półki.

Zdjęcie 3: Bezśrubowe połączenie półki Nedcon ze słupem.

Wiedza i doświadczenie inżynierskie naszych ekspertów skutkuje w Nedcon ścisłym stosowaniem się do międzynarodowych standardów jakości. Jednym z nich jest norma FEM 10.2.06, dotycząca projektowania regałów półkowych. Określa ona wymagany stosunek ich wysokości do głębokości: jeśli wysokość regału przekracza 1,6 m, a proporcja wysokości do głębokości wynosi więcej niż 5:1, muszą one zostać przymocowane do posadzki. Mocowanie to, zwane kotwieniem, powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby móc przenieść siłę wyrywania o wartości 0,4kN.

Wykorzystywanie wiedzy eksperckiej pozwala nam tworzyć dla Klientów regały półkowe nie tylko praktyczne i pojemne, ale też bezpieczne i trwałe.

Zdjęcie 4: Regały półkowe zakotwione do posadzki zgodnie z FEM 10.2.06

Jeden produkt, dziesiątki możliwości

Aby nasze produkty mogły najlepiej spełniać przeznaczone im funkcje, wdrożyliśmy możliwość ich dostosowania do wymagań poszczególnych branży. Wśród wielu dostępnych rozwiązań, warto wyróżnić m.in.:

  • listwy etykietowe z opisem lokacji,
  • przegrody stalowe pasujące do perforacji półek,
  • profile do składowania opon,
  • drążki konfekcyjne,
  • stalowe szuflady,
  • ściany tylne i boczne w różnych wersjach (płyta, blacha, siatka, itp.)

Regały półkowe. Korzyści dla Klienta

E-commerce

Solidne regały półkowe to jeden z fundamentów płynnego działania hurtowni oraz sklepów internetowych. Aby proces kompletowania zamówień odbywał się jak najwydajniej, konstrukcje te muszą być niezawodne, wytrzymałe i proste w obsłudze. Odpowiednio dobrane regały półkowe mogą stanowić nieocenioną pomoc na etapie pakowania towarów a samo ich ustawienie może automatycznie wydzielać strefę dla towarów wracających z reklamacji.

Sprawne procesy magazynowe umożliwiają szybką reakcję na potrzeby ostatecznego konsumenta i przekładają się na systematyczny wzrost sprzedaży.

Nie tylko handel

Regały półkowe przydają się nie tylko w sprzedaży towarów. Doskonale sprawdzają się w procesie archiwizacji dokumentów czy przechowywaniu drobnych środków czystości, niezbędnych w każdym biurze. Usprawniając codzienne czynności pracowników, wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa czy instytucji, co przełoży się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Branża farmaceutyczna online

Apteki i drogerie internetowe to kolejna branża, dla której kluczowe są pojemne zaplecza magazynowe. Jednak, w przeciwieństwie do innych sklepów e-commerce, uporządkowanie systemu regałów półkowych, jest ważne nie tylko ze względu na oczekiwaną satysfakcję konsumenta, ale też bezpieczeństwo dla jego zdrowia.

Szybka i sprawna komplementacja zamówień musi iść w parze z odpowiedzialnością. Wyposażając magazyny w regały półkowe, eksperci Nedcon Silesia każdorazowo biorą pod uwagę szczególne potrzeby Partnerów.

Zdjęcie 5: Akcesoria regałów półkowych Nedcon w magazynie farmaceutycznym.

Warsztaty samochodowe

Właściciele warsztatów samochodowych i mechanicznych są szczególnie wymagający w zakresie maksymalnej nośności regałów. Specyfika pracy w takich zakładach wiąże się także ze składowaniem przedmiotów o nierównych kształtach i dużych naciskach punktowych.

Regały półkowe Nedcon zostały wielokrotnie przetestowane w tych warunkach pracy, a ich jakość nigdy nie wzbudziła jakichkolwiek zastrzeżeń.

Postaw na regały półkowe od Nedcon Silesia

Wybierając produkty i usługi Nedcon Silesia, stawiasz na stabilne wsparcie w operacjach logistycznych. Zyskujesz także wygodę i bezpieczeństwo, niezależnie od tego, jak „trudne” gabaryty przyjmują Twoje towary. Natomiast dzięki możliwości błyskawicznej przebudowy i dostosowania regałów półkowych do bieżących potrzeb, wzmacniasz swoją pozycję na rynku – zwłaszcza dziś, w czasach, gdy szybka reakcja na zmiany i nowe trendy jest kluczowa dla życia firmy.