Kiedy warto zastosować regały KANBAN?

Regały KANBAN przeznaczone są do gromadzenia elementów niezbędnych w procesie produkcji w niewielkiej odległości od stanowisk pracy. Umożliwiają precyzyjne zaopatrzenie linii produkcyjnej z zachowaniem zasady FIFO (ang. First IN, First OUT) oraz przechowywanie komponentów w optymalnej ilości. W zależności od potrzeby, mogą występować zarówno w wersji, stacjonarnej, jak i mobilnej.

Mobilne regały KANBAN w branży motoryzacyjnej

Ze względu na nasz techniczno-inżynieryjny profil działalności, w Nedcon Silesia koncentrujemy się na projektowaniu regałów zgodnych z indywidualnymi wymaganiami i wytycznymi Klientów, dzięki którym są one ściśle dopasowane do prowadzonych procesów. Dysponujemy możliwością zaprojektowania regałów wspierających stanowiska robocze o dowolnej szerokości i głębokości, wyposażonych w każdą liczbę półek i separatorów w wielu możliwych kombinacjach.

Regały przepływowe mobilne w branży automotive
Regały przepływowe mobilne w branży automotive
Mobilny regał półkowy dla branży elektrycznej

Kiedy warto postawić na regały rolkowe?

Przykładem dedykowanych rozwiązań tego typu są mobilne regały rolkowe, które zaprojektowaliśmy i dostarczyliśmy dla producenta nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu samochodowego. Konstrukcje te zostały osadzone na kółkach z poziomami wypełnionymi rolkami. Na każdym poziomie zostały ułożone pojemniki KLT o wymiarach 200×300 mm. Maksymalne obciążenie może wynosić 500 kg dla jednego poziomu oraz 1500 kg dla całego regału.

Zastosowane w tym rozwiązaniu listwy rolkowe to jeden z najmocniejszych i najsolidniejszych produktów dostępnych na rynku. Rolki te zostały przetestowane przez licznych klientów z branży automotive, która odznacza się szczególnie szybkim tempem pracy oraz dużą wagą poszczególnych ładunków.

Regały, które dopasujesz do swoich potrzeb

Profil rolkowy ma 40 mm szerokości i 28 mm średnicy. Jest również wyposażony w stalową oś, dzięki czemu jednostki ładunkowe dysponują szerokim podparciem, a przepływ towaru odbywa się płynnie i bez utrudnień. Każdy spływ regału można oddzielić separatorami, co bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza przy regałach o większej głębokości. Z myślą o specyfice branży automotive, wdrożyliśmy regały o głębokości nawet 10 metrów, które doskonale sprawdzą się w wykonywaniu codziennych prac.

Profile rolkowe Nedcon Silesia

Przepływowe regały rolkowe z powodzeniem stosuje się również w branżach, w których składuje się produkty o krótkim terminie przydatności bądź o dużej rotacji zapasów. Do gałęzi tego typu zalicza się m.in. przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny i motoryzacyjny.

Dlaczego warto rozważyć dobór regałów półkowych?

Aby zachować zasady ergonomii ładunku oraz odbioru towarów, w bliskim sąsiedztwie stanowiska pracy można zdecydować się także na inny typ regału. Produkt ten zaprojektowaliśmy i dostarczyliśmy dla jednego z naszych Klientów, producenta z branży elektrycznej. Konstrukcja ta to mobilne regały półkowe, których półki montuje się pod kątem w celu uzyskania nachylonych poziomów i lepszego dostępu do pojemników.

W instalacjach tego typu każdy ładunek można oddzielić przegrodą w celu dokładnej separacji składowanych jednostek. Nośność półek waha się od 200 do prawie 400 kg, a ich głębokość może wynosić od 300 do 800 mm w zależności od wymiarów składowanych towarów. Stalowe półki są wyposażone w perforację do zamontowania przegród, których wysokość jesteśmy w stanie wyprodukować zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta. Dodatkowo, aby łatwiej oznakować poszczególne produkty, na czole półki zarezerwowano 40 mm miejsca na etykiety z oznakowaniem.

Aby jak najlepiej dopasować regały KANBAN do panującego środowiska pracy, należy zaprojektować je z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań Klienta. Tylko wtedy można mieć pewność, że wdrożone rozwiązanie będzie niezawodnie wspierać stosowane procesy produkcyjne i logistyczne. Jeśli szukają Państwo profesjonalnego wsparcia w zamówieniu odpowiednich regałów, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Pomożemy Państwu w doborze optymalnego i ekonomicznie opłacalnego rozwiązania, które usprawni i odmieni pracę w magazynie.