Regały półkowe to jeden z fundamentów niemal każdego sklepu, hurtowni czy magazynu. Konstrukcje te cechują się wysoką pojemnością i bardzo dużymi możliwościami potencjalnej rozbudowy bądź rekonfiguracji. Instalacje tego typu służą przede wszystkim do składowania jednostek drobnogabarytowych. Wystarczy zaledwie kilka modyfikacji, aby w pełni dostosować regały półkowe do oferowanego asortymentu. Jakie dodatki cieszą się największą popularnością wśród firm działających w sektorze e-commerce?

Regały półkowe a towary o nietypowym gabarycie

Lwia część zamawiana hurtowo towarów dociera do magazynów w kartonach. To bez wątpienia jedna z najwygodniejszych i najbardziej intuicyjnych metod przechowywania asortymentu, która ułatwia monitorowanie stanu dostaw i oszczędza bezcenne miejsce w magazynie. Należy pamiętać jednak, że nie wszystkie produkty nadają się do składowania w tego typu opakowaniach. Aby ułatwić kompletację zamówień i upewnić się, że gromadzone jednostki nie ulegną uszkodzeniu, warto uzupełnić regały półkowe o system wsporników i rur.

Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w wielu zróżnicowanych branżach. Sklepy odzieżowe zyskają możliwość przechowywania produktów na wieszakach, które pozwolą uniknąć nieestetycznych zagnieceń i ułatwią monitorowanie stanu magazynowego. Konstrukcje tego typu z powodzeniem stosują również m.in. sklepy z oponami. Tak wyposażone regały półkowe można swobodnie modyfikować, samodzielnie wydzielając odpowiednie odstępy pomiędzy danymi jednostkami i eliminując pustą przestrzeń.

Szuflady i pojemniki dla najdrobniejszych jednostek

Jeśli w ofercie sklepu internetowego znajduje się wiele produktów o niewielkich rozmiarach, warto doposażyć regały półkowe w dopasowane pojemniki oraz szuflady. Akcesoria te docenią z pewnością sklepy sprzedające zróżnicowane towary w podobnych opakowaniach (np. sklepy z elektroniką, oferujące karty pamięci bądź rozmaite przewody).

Wydzielenie przegród w szufladach i pojemnikach sprawi, że poszczególne modele nie przemieszają się, a pracownicy będą mogli szybciej kompletować kolejne zamówienia. Klarowny, wyraźny podział asortymentu o drobnym gabarycie zapewnia również błyskawiczny wgląd w stan magazynowy. Pracownicy unikną wówczas sytuacji, w której złożone już zamówienia będą musiały ulec opóźnieniu wskutek niedopatrzenia.

Etykiety identyfikacyjne – organizacja magazynu może być prosta

Regały półkowe można również wyposażyć w etykiety identyfikacyjne, umieszczane na listwach przy poszczególnych półkach. To cenny dodatek zwłaszcza w tych magazynach, gdzie przechowywana jest duża liczba zróżnicowanych produktów. Przemyślana organizacja regałów i właściwe oznaczenie przeznaczenia poszczególnych regałów pomaga szybko skompletować kolejne zamówienia i czyni codzienną pracę znacznie łatwiejszą.

Regały półkowe Nedcon Silesia można rozbudować o niezbędne akcesoria

Przez ponad 20 lat działalności na polskim rynku przeprowadziliśmy ponad 1000 realizacji dla dużych i średnich przedsiębiorstw z całego kraju. Projektując regały półkowe, dokładamy wszelkich starań, aby były one dostosowane do specyfiki pracy naszych Klientów. Jesteś ciekaw, co możemy zaproponować Twojej firmie e-commerce? Skontaktuj się z naszymi opiekunami inwestycji i przekonaj się, że nowoczesne rozwiązania znajdują się na wyciągnięcie ręki.