Spis treści:
Czego dowiesz się z tego wpisu?
Czym wyróżnia się magazyn wysokiego składowania?
Magazyn wysokiego składowania sprawdza się w wielu branżach
W jakie regały należy wyposażyć magazyn wysokiego składowania?
Zaplanuj magazyn wysokiego składowania
Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni magazynowej to jeden z najważniejszych czynników wpływających na jej wydajność. Aby maksymalnie wykorzystać kubaturę danego obiektu należy pamiętać, że stosowane regały powinny zajmować jak największą powierzchnię nie tylko w poziomie, lecz również w pionie. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, dlaczego magazyn wysokiego składowania to inwestycja o wysokiej stopie zwrotu.
Czym wyróżnia się magazyn wysokiego składowania?
Według jednej z powszechnie stosowanych definicji, magazyn wysokiego składowania zawiera regały, których wysokość przekracza 7,2 m. Wielopoziomowy charakter tego typu konstrukcji przekłada się nie tylko na nawet kilkukrotny wzrost dostępnej przestrzeni użytkowej – składowanie jednostek na różnych pułapach ułatwia szybkie lokalizowanie towarów i przekłada się na czas kompletacji poszczególnych zamówień.
Magazyn wysokiego składowania cechuje się wieloma zaletami, spośród których warto wyróżnić jego relatywnie niską cenę i uniwersalność – regały wykorzystujące potencjał takiego systemu można wdrożyć w obiektach o dowolnej powierzchni. Warto podkreślić również, że łatwo można dostosować je do składowania jednostek o zróżnicowanych gabarytach czy masie. Co więcej, w sytuacji, gdy konieczna będzie ponowna aranżacja magazynu, modułowa konstrukcja takich regałów pomoże oszczędzić czas i pieniądze.
Magazyn wysokiego składowania sprawdza się w wielu branżach
Wielozadaniowy charakter wysokich przestrzeni magazynowania znajduje odzwierciedlenie w liczbie branż, które decydują się na skorzystanie z tego typu obiektów. Magazyn wysokiego składowania możemy znaleźć m.in. w przemyśle spożywczym, odzieżowym czy meblarskim, jak również w licznych typach sektora e-commerce czy rozmaitych hurtowniach.
W jakie regały należy wyposażyć magazyn wysokiego składowania?
Wspomniana wcześniej uniwersalność oraz wielozadaniowość są ściśle związane z charakterem zainstalowanych konstrukcji regałowych. Wśród najczęściej stosowanych rozwiązań warto wymienić przede wszystkim:
- regały paletowe rzędowe – to uniwersalne i proste w konstrukcji regały, które stanowią jeden z najczęściej spotykanych instalacji magazynowych; dzięki szerokiej gamie akcesoriów dodatkowych, konstrukcje te z powodzeniem gromadzą zarówno różnorodne towary spaletyzowane, jak i pozbawione tego nośnika,
- regały przesuwne – konstrukcje te wykorzystują ruchome podstawy na szynach, dzięki czemu nie wymagają korytarzy magazynowych; zwiększenie powierzchni magazynowej przekłada się na efektywne i maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni z zachowaniem dostępu do każdej palety,
- regały wjezdne – instalacje te również cechują się optymalnym zagospodarowaniem dostępnego miejsca i bardzo dobrze sprawdzają się w gromadzeniu produktów jednorodnych przy małej rotacji i relatywnie duże liczbie palet,
- regały wspornikowe – przy ich pomocy można bezpiecznie gromadzić długie materiały budowlane o dużej masie.
Zaplanuj magazyn wysokiego składowania z Nedcon Silesia
Planujesz wdrożyć wyposażyć nowoczesny magazyn wysokiego składowania? Skontaktuj się z naszymi opiekunami inwestycji – opracujemy dla Ciebie indywidualny projekt, który uwzględni potrzeby Twojego biznesu. Zaoszczędź czas i pieniądze, dołączając do ponad 1000 klientów Nedcon z całej Polski.