Drewniane palety to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych nośników, wykorzystywanych w transporcie. Na przestrzeni minionych lat zostały one poddane procesowi standaryzacji, dzięki czemu doskonale wpasują się we wszystkie regały paletowe rzędowe – nieodzowne wyposażenie niemal każdego dużego magazynu. Dlaczego warto zainwestować w tego typu konstrukcje?

1. Regały paletowe rzędowe to najtańsza metoda przechowywania palet

Regały paletowe rzędowe stanowią niezbędne wyposażenie każdego magazynu, w którym palety stanowią podstawowy nośnik składowania. Przykładem takich obiektów są m.in. składy budowlane, przechowujące m.in. zaprawy, kleje czy farby. Towary te wyróżniają się zarówno dużym gabarytem, jak i hurtowym charakterem dystrybucji – handel pojedynczymi egzemplarzami ustępuje najczęściej dużym zamówieniom, liczonymi w metrach sześciennych.

W tego typu działalności najlepiej sprawdzają się tradycyjne, drewniane palety, które zajmują jednak wiele cennego miejsca. Regały paletowe rzędowe umożliwiają gromadzenie je w pionowych rzędach, oszczędzając tym samym przestrzeń w magazynie. Inwestycja w konstrukcje tego typu to najtańszy sposób składowania jednostek paletowych w przeliczeniu na jedno miejsce. Regały paletowe łatwo można dopasować do dostępnej przestrzeni oraz zamontować bez zbędnych wydatków na dodatkową infrastrukturę.

2. Gwarancja bezpośredniego dostępu do palet

Możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych jednostek jest nieoceniona w przypadku magazynów, które nie są wyposażone w zaawansowane oprogramowanie WMS. Jeśli monitorowanie bieżącego stanu magazynowego nie odbywa się automatycznie, warto postawić na regały paletowe rzędowe, dzięki którym mamy bezpośredni dostęp do każdej palety, co znacznie ułatwia codzienną pracę z towarem.

3. Regały paletowe rzędowe można uzupełnić o przydatne akcesoria

Projektując regały paletowe rzędowe dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej odzwierciedlały one potrzeby naszych Klientów. W naszej ofercie artykułów dodatkowych znajdują się m.in. wytrzymałe siatki stalowe o nośności dopasowanej do masy składowanego towaru i ochrony na słup oraz ochrony ram, które wydatnie zmniejszą ryzyko uszkodzenia konstrukcji np. w sytuacji zderzenia wózka widłowego z słupem.

4. Konstrukcja dostosowana do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa

Regały paletowe rzędowe można dowolnie konfigurować, dostosowując ich gabaryty do wymiarów składowanych jednostek. Instalacje naszej firmy nie posiadają również żadnych ograniczeń w zakresie maksymalnej wysokości regału. Jesteśmy w stanie zaprojektować i zbudować systemy składowania, które wypełnią całą kubaturę hali magazynowej – jedynymi barierami w tworzonych projektach stają się wysokość obiektu oraz faktyczny zasięg wózków widłowych.

Wybierz regały paletowe rzędowe Nedcon Silesia

Regały paletowe rzędowe to jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia magazynu. Więcej o wyposażaniu magazynu można przeczytać we wpisie: https://nedcon.pl/blog/wyposazenie-magazynu-poradnik-dla-poczatkujacych/. Planując kompleksową przebudowę obiektu warto upewnić się, że będą one bezawaryjnie służyć przez wiele nadchodzących lat. Nasi projektanci posiadają wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam oferować Klientom niezawodne rozwiązania, przystosowane do wymogów pracy w magazynie. Już dziś skontaktuj się z naszymi opiekunami inwestycji i dowiedz się jak możemy pomóc Ci zwiększyć wydajność swojej przestrzeni składowania.