+48 71 780 42 71 | sales@nedcon.pl

Wszystko pod rękę

W każdym zakładzie produkcyjnym, a zwłaszcza w takim, gdzie montuje się meble skrzyniowe i tapicerowane, często pojawia się problem z przechowywaniem zarówno drobnych elementów, jak np. kółka, nóżki, łączniki prowadnice, jak również takich większych i nieporęcznych, jak bele materiału, elementy płytowe czy ramiaki. Aby usprawni codzienną  pracę w tego typu zakładach, warto zainwestować w regały półkowe z akcesoriami do przechowywania, dzięki czemu potrzebne produkty zawsze będą znajdować się w zasięgu ręki.

Rozwiązania, które pomogą uporządkować wspomniane wcześniej elementy a tym samym usprawnić codzienną pracę i racjonalne zagospodarować dostępną przestrzeń oferuje firma NEDCON. Nedcon  Silesia jest międzynarodową firmą zajmującą się projektowaniem i instalacją przemysłowych systemów składowania. Realizuje projekty od standardowych po zaawansowane technologicznie typu „ custom made” w Polsce, Rosji i Czechach. Klienci firmy otwarci są na twórcze i specjalistyczne podejście do zagadnień projektowania i wykonawstwa. Konsekwentna strategia firmy, mająca na celu ciągłe doskonalenie własnych produktów, doprowadziła do stworzenia  szerokiej oferty towarów. Dzięki precyzyjnym zasadom konstrukcyjnym dla każdego systemu magazynowania dotyczącego bezpieczeństwa i niezawodności. Na wiele z oferowanych rozwiązań konstrukcyjnych firma posiada międzynarodowe patenty.

Bez nazwy-2

Regały paletowe i wspornikowe

Szeroka gama regałów paletowych firmy Nedcon Silesia przeznaczona jest do bezpiecznego i efektywnego składowania palet najróżniejszych rozmiarów i ciężarów. Innowacje, doskonalenie, kontrola, używanie certyfikowanej stali, wysokiej jakości malowanie oraz dokładny dobór komponentów charakteryzuje wszystkie regały firmy Nedcon Silesia. Oferta regałów obejmuje m. in. rzędowe regały paletowe, regały wjezdne, przepływowe, regały o podwójnej głębokości, czy rozwiązania do składowania palet skrzyniowych. Do składowania wszystkich towarów niemieszczących się w zakresie jednostek paletowych EURO, takich jak rury, dłużyce, profile stalowe, blacha, drewno, płyty wiórowe itp. Przeznaczone są regały wspornikowe Nedcon Silesia. Specyfika systemu wymaga precyzyjnego dopasowania do potrzeb klienta zarówno wymiarów regałów, jak i wymaganych nośności konstrukcji. Firma projektuje i dobiera niezbędne akcesoria, które stanowią o bezpieczeństwie i dopasowaniu systemu do składowania towarów specyficznych. Systemy regałów wspornikowych znajdują zastosowanie wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynów, na placach składowych. Stosowane profile konstrukcyjne zapewniają bardzo długą wytrzymałość systemu oraz małą podatność na uszkodzenia związane z obsługą regału.

 

Regały półkowe- oszczędność miejsca i łatwość dostępu

Bardzo częstym problemem w zakładach produkcyjnych jest ograniczona przestrzeń. Wszędzie tam, gdzie liczy się jej ekonomiczne wykorzystanie sprawdzą się regały półkowe Nedcon Silesia. W systemach tych można łatwo regulować wysokość zawieszenia półek, co 25 mm, dopasowując ich rozmieszczenie do wysokości przechowywanych towarów. Produkowane profile słupów i projektowane przekroje zapewniają bezkonkurencyjne (wysokie) nośności regałów. Przy obciążeniu półek 200 kg uzyskiwane są sekcje o nośnościach 2400 kg przy standardowym słupie o grubości ścianki 1mm.


Półki skrojone na wymiar

Dostępne półki oferowane są w wielu różnych wymiarach i nośnościach z przedziału 150 kg do 390kg. Półki produkowane przez firmę Nedcon Silesia wykazują zdecydowanie wyższą nośność i mniejsze deformacje krawędzi niż półki tradycyjne. Jest to parametr, który wyróżnia produkty tej firmy spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań. Wytrzymałość i sztywność półek nie jest wynikiem jedynie ich formy, ale także masywnych wymiarów profili. Krótkie krawędzie są gięte dwukrotnie i tworzą w ten sposób profil C o wysokości 40mm, sprawiając, iż one tak samo stabilne jak krawędzie dłuższe. Na optymalne wykorzystanie przestrzeni pozwalają półki o głębokości 800 mm, które charakteryzuje wysoka nośność 240 kg z możliwością obsługi jednostronnej lub dwustronnej. Obecnie wymiary pojemników plastikowych i opakowań kartonowych są w coraz większym zakresie dopasowane do wymiarów europalety (1200 x800 mm). Pojemniki znormalizowane i opakowania o długości i szerokości 200,300,400 i 600 mm pasują bez strat powierzchni do półek o długości 1220 mm. Dotyczy to też pojemników warsztatowych, wygodnych do przechowywania np. łączników, śrub czy kółek do mebli. Dostępne są także inne długości półek do składowania towarów o nietypowych wymiarach. Co istotne, półki łatwo się montuje i demontuje, dopasowując je do zmiennych warunków towarów a system bezśrubowy pozwala na elastyczne użytkowanie regałów. W codziennej pracy w zakładzie produkcyjnym oprócz łatwość dostępu do towarów duże znaczenie ma też możliwość szybkiego odnalezienia potrzebnego elementu. Dlatego też część czołowa półek wyprofilowana jest w taki sposób, aby uchwyty magnetyczne etykiet nie uległy przesunięciu. Jest to dodatkowe ułatwienie, które dzięki czytelnemu systemowi oznaczeń znacznie skraca czas poszukiwania potrzebnych śrub, złączek czy uchwytów.

Bez nazwy-3


Jeszcze więcej możliwości dzięki akcesoriom do przechowywania
Dzięki bogatej ofercie akcesoriów do przechowywania, możliwe jest zwiększenie spektrum możliwych zastosowań regałów półkowych. Dostępne są m in. cokoły, listwy czołowe na etykiety, przegrody ze specjalnym wygięciem pasujące do perforacji półek, szyny do zawieszania teczek, drążki konfekcyjne, stalowe szuflady dzielone, które umożliwiają wygodny dostęp do zawartości, szuflady teleskopowe, ściany tylne i boczne w różnych wersjach. Nedcon Silesia oferuje też plastikowe dzielone pojemniki warsztatowe, wyposażone w etykiety, o wymiarach dopasowanych do półek.

Racjonalne gospodarowanie przestrzenią
Tam, gdzie ważne jest maksymalne zaoszczędzenie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu łatwości dostępu do przechowywanych towarów, doskonale sprawdza się instalacje wysokie, obsługiwane przez układnice lub też instalacje wykonywane w kombinacji z systemami podłogowymi. Istnieją dwie metody realizacji instalacji wielopoziomowych. Pierwsza polega na zainstalowaniu podestu niezależnego od konstrukcji regałów, druga zaś na zawieszeniu podestu miedzy konstrukcją regałów. Inną możliwością są regały półkowe wysokie, które spełniają surowe wymagania dokładności wymiarów i stabilności. Perfekcyjne ustawienie w pionie, niwelacja, kotwienie i podmurowanie jest w tych systemach na dobre pozycjonowanie układnicy. Profile słupa są perforowane na całej długości, a precyzyjny montaż górnych szyn prowadzących gwarantuje bezdrganiowe funkcjonowanie. Z kolei do przechowywania ciężkich produktów, jak np. bele materiału czy ramiaki, dedykowane są regały półkowe dla dużych obciążeń, które pod względem konstrukcyjnym przypominają regały paletowe. Smukłe belki są profilem zamkniętym z możliwością osadzenia na nich półek. Mają one dużą wytrzymałość na obciążenia skręcając. Wysokość zwieszenia półek może być regulowana standardowo co 50 mm lub co 25 mm, w zależności od perforacji słupa. Nedcon Silesia oferuje nie tylko ostateczny produkt, ale również doradztwo i wsparcie dla klienta od początku projektu do jego realizacji. Zamontowanie systemu wbrew pozorom nie jest ostatecznym etapem tego typu inwestycji. W trakcie użytkowania instalacji firma zapewnia przeglądy gwarancyjne oraz konsultacje w przypadku zamian konfiguracji czy rozbudowy systemu.


Copyright © Nedcon Silesia 2015
KONTAKT DO OPIEKUNÓW INWESTYCJI
OPIEKUNOWIE INWESTYCJI
Woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, wielkopolskie

Andrzej Włodarczyk
+48 602 483 108
sales@nedcon.pl
Woj. wielkopolskie, lubuskie,
zachodnio-pomorskie

Ruben Nooitgedagt
+ 48 602 258 800
sales@nedcon.pl
Woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie

Anna Iwanowicz
+48 512 112 171
sales@nedcon.pl
Woj. pomorskie, mazowieckie,
lubelskie, kujawsko-pomorskie,
łódzkie, podlaskie

Zbigniew Marcjaniak
+48 602 483 109
sales@nedcon.pl